O elektromobilności w piotrkowskim oddziale WORD

Strefa FM Piątek, 18 września 202011 3103
"Elektromobilność przyszłością motoryzacji" to wydarzenie zorganizowane przez piotrkowski oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Na parkingu przed Ośrodkiem przy ul. Glinianej zaprezentowano nowoczesne samochody elektryczne. Każdy, kto wybrał się do piotrkowskiego oddziału WORD, mógł dokładnie poznać wszystkie fakty i mity związane z tzw. elektrykami, a także przejechać się i sprawdzić, jak takim samochodem się jeździ.

Ładuję galerię...

Piotrkowscy dealerzy samochodowi zaprezentowali kilka elektrycznych pojazdów, w tym nawet samochód dostawczy. Były też pojazdy hybrydowe. Uczestnicy piątkowego wydarzenia mogli zobaczyć bezemisyjne samochody marek: Hyundai, Citroen, Renault, Skoda i Volkswagen. Celem tej imprezy było pokazanie zalet samochodów elektrycznych, które mogą być bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o jazdę po mieście. - Dealerzy stanęli na wysokości zadania, pokazali swoje nowości i przekazali sporo wiedzy. Dużo osób pytało o szczegóły dotyczące samochód elektrycznych, o ich zalety, możliwości. Myślę, że osoby, które wzięły udział w tym wydarzeniu będą inaczej patrzeć na motoryzację - mówi Dariusz Misztal, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi w oddziale terenowym w Piotrkowie.

 

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Wisławskim, pilotem rajdowym i rzecznikiem prasowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi:


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.09.2020 19:44

Na prąd dobry melex na polu golfowym,a nie samochód
Ludzi paranoja ogarnia

31


xn. ~xn. (Gość)19.09.2020 09:39

Sama cena tych "nowości ekologicznych" w tym pokazie nie padła. Ale w internecie już tak. Tak około /w górę/ 124 tysiące. I dlatego pewnie nie padła. Autka w sumie małe. A wiecie ile waży taka "bateria" do takiego autka? Odpowiem. Około 320 kg. A i jeszcze i użytkować takowego "potwora" trzeba umieć np.: jak najrzadziej używać tzw. szybkich ładowarek. Najlepiej używać gniazdek w domu....

50


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)19.09.2020 09:16

Ooooo i był Zbyszek - najwierniejszy fan radia strefa fm - ciekawe ile ta wierność jest warta ...

40


gość ~gość (Gość)18.09.2020 22:22

I już za miesiąc same elektryki po Piotrkówku będą popylać. Ludzie, statystyczny kierowca tego miasta się teraz zastanawia czy mu akumulator jeszcze zimę przetrzyma w jego Passacie rocznik 2003. Za dużo fantastyki czytujecie ostatnio. Może za miesiąc zróbcie wystawę o jetpackach rozładowujących piotrkowskie korki.

50


Piotrkowianin Piotrkowianinranga18.09.2020 21:17

Nie macie większego zdjęcia tego renaulta zoe?
https://www.epiotrkow.pl/multimedia/foto/c59ab9be15c0bb8b902651c21b8af44b.JPG

11


k ~k (Gość)18.09.2020 17:22

W tym państwie mamy problemy z energią elektryczną za chwilę zamkną Bełchatów, elektrowni atomowej brak dużo elektrowni na węgiel do zamknięcia a my stawiamy na auta elektryczne brawo :-)). Dla porównania nasz kraj jest potentatem w produkcji wodoru, produkujemy go miliony ton, zamiast stawiać na auta wodorowe to myślimy o elektrykach. Nasza produkcja wodoru starczyłaby na zasilenie milionów aut już teraz. Oczywiście nie jestem przeciw samochodom elektrycznym tylko to dziwnie wygląda że siedzimy na wielkich zasobach wodorowych (można produkować z węgla) a wybieramy inne paliwo. Samochody elektryczne technologicznie nie nadają się jeszcze do jazdy z kilku powodów, pierwszy to ceny energii ciągle w górę drugie to technologicznie baterie które znacząco ograniczają i ostatnia rzecz która bardzo mnie zastanawia producenci ograniczają sami możliwości tych aut, dla przykładu banał dlaczego dachy, maski tych aut nie mają paneli solarnych aby same się ładowały. Wodór tankuje się tak szybko jak benzynę a cena/zużycie także jest porównywalne.

80


ja ~ja (Gość)18.09.2020 15:47

oczywiście wiadomość ukazała się w tym samym dniu, co sama impreza.

55


kierowca 1 ~kierowca 1 (Gość)18.09.2020 15:58

a gdzie maseczki? a gdzie dystans?!

23


kierowca bombowca ~kierowca bombowca (Gość)18.09.2020 15:20

A fakty sa takie, że nie jest to rozwiązanie tanie ani wygodne.
Koszt przejechania 100 km może być często niższy przy silniku benzynowym. NIe licząc już czasu tankowania. Przy paliwach płynnych tankujesz 5 minut i jedziesz dalej, przy elektrycznym jak nie podładujesz na pół godziny to daleko nie zajedziesz.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat