ARTYKUŁ SPONSOROWANY

O czym pamiętać, wybierając lekarza dermatologa?

Niedziela, 30 czerwca 2019 2169
Poszukując lekarza dermatologa, najczęściej wybieramy tego, który przyjmie nas w najkrótszym terminie. Tymczasem nie jest to najrozsądniejszy wybór. Decyzję warto poprzedzić poznaniem opinii innych pacjentów. Należy też zwrócić uwagę na stosunek specjalisty do pacjenta.

Termin i czas wizyty


Decydując się na leczenie prywatne, chcemy szybko dostać się do gabinetu i rozpocząć leczenie. Problemy dermatologiczne bywają uciążliwe, jest to więc zrozumiałe zachowanie. Nie zawsze jednak jest to najlepsze wyjście. Warto wcześniej sprawdzić opinie o danym lekarzu. Dobry dermatolog zazwyczaj ma wielu pacjentów, tym samym czas oczekiwania na wizytę wynosi przynajmniej kilka dni. Na kolejne spotkania nie jednak trzeba czekać kilku miesięcy. Bardzo krótkie wizyty w gabinecie również są niepokojące. Lekarz musi przeprowadzić wywiad, oględziny zmian skórnych, zlecić potrzebne badania, przepisać leki i wytłumaczyć zalecenia. Same oględziny i przepisanie recept świadczą o niekompetencji lekarza i lekceważeniu pacjenta. Z tego też powodu wizyta trwająca do 15 minut powinna niepokoić i zachęcić do zmiany lekarza.

 

Kwalifikacje lekarza


W znalezieniu profesjonalnego lekarza dermatologa pomogą specjaliści z tourmedica.pl. To oczywiste, że im wyższe kwalifikacje, tym większą popularnością cieszy się dany lekarz. Jednak nie tylko tytuły są ważne. Warto zwrócić uwagę na to, czy dany lekarz prowadzi aktywność naukową, pogłębia wiedzę, bierze udział w konferencjach i sympozjach. Zyskujemy wtedy pewność, że śledzi on na bieżąco osiągnięcia medycyny i potrafi z nich korzystać. Dobry dermatolog, mając podejrzenia, że objawy skórne wynikają z innych niż dermatologiczne chorób, zaleci wizytę w odpowiedniej poradni. Często konieczne są odwiedziny u alergologa, endokrynologa, a nawet psychiatry. Specjalista nie będzie przepisywał kolejnych leków bez postawienia właściwej diagnozy i narażał pacjenta na nieskuteczne oraz szkodliwe kuracje. Dlatego może zlecić dodatkowe badania, skonsultować się z innym lekarzem dermatologiem lub wskazać specjalistę, do którego należy się udać.

 

Podejście do pacjenta


Dobry lekarz cechuje się empatią. Potrafi cierpliwie wysłuchać pacjenta i skłonić go do opowiedzenia nawet o najbardziej wstydliwych problemach zdrowotnych. Poświęca również czas na wywiad, zanim przejdzie do badania. Śpieszący się i ponaglający lekarz to sygnał, że bezpieczniej będzie poszukać innego specjalisty. Medyk powinien wzbudzać zaufanie, nie może więc traktować pacjenta szablonowo i schematycznie. Jeżeli kuracja nie przynosi efektów, powinien poszukać przyczyny tego stanu i zapisać inne leki. Ważne jest także, by przepisując preparaty, uwzględnił możliwości finansowe pacjenta. Dopiero taki specjalista będzie miał doskonałe rekomendacje od pacjentów. Przed podjęciem decyzji warto zapytać rodzinę i znajomych o polecanego dermatologa lub sprawdzić opinie w sieci.

 

Wybór właściwego lekarza zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Zdarza się, że problemy dermatologiczne pozostawiają trwałe zmiany, z którymi uporać się można tylko z pomocą medycyny estetycznej. Osoby poszukujące informacji na ten temat zainteresuje artykuł: „Medycyna estetyczna – zabiegi odmładzające, rewitalizujące, ujędrniające”.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat