artykuł zewnętrzny

O czym pamiętać podczas tworzenia oferty sprzedaży mieszkania?

Czwartek, 18 lutego 2021 915
Sprzedaż mieszkania to jedna z najpoważniejszych transakcji, jakie przeprowadza się w swoim życiu. Nieruchomość zwykle kupuje się i zbywa tylko kilka razy w życiu, dlatego gdy chce się samodzielnie przygotować ofertę w dziale nieruchomości w serwisie ogłoszeniowym, warto się do tego przygotować. O czym pamiętać, gdy tworzy się ofertę sprzedaży mieszkania?

 

 

Do sprzedaży mieszkania można podejść na dwa sposoby. Można elastycznie traktować kwestię ceny i dążyć do jak najszybszego sfinalizowania transakcji, jak i chcieć uzyskać określoną cenę i jednocześnie nastawić się na dłuższe poszukiwanie kupca. Bez względu, które rozwiązanie się wybierze, istnieje kilka zasad, o których powinno się pamiętać podczas tworzenia ogłoszenia o sprzedaży mieszkania

 

Darmowe ogłoszenia nieruchomości - czy warto z nich skorzystać?

 

Darmowe ogłoszenia nieruchomości są zwykle dobrym wyborem, gdy chce się sprzedać nieruchomość jak najszybciej. Atrakcyjna cena sprzedaży sprawia, że oferta cieszy się ogromnym powodzeniem bez względu na to, gdzie się ją umieści. Jeśli chce się uzyskać lepszą cenę transakcyjną, warto dopłacić za promowanie ogłoszenia. Dzięki temu zwiększy się jego widoczność dla potencjalnych kupujących.

 

Dokładny opis nieruchomości

 

Bezpłatne ogłoszenia nieruchomości często są przygotowywane niedbale. Tworząc ofertę, powinno się pamiętać o umieszczeniu w niej szeregu ważnych informacji. Podstawą jest lokalizacja mieszkania, jego metraż, liczba i rodzaj pomieszczeń oraz standard wykończenia. Dla kupującego ważne są również informacje o dostępnych w lokali mediach, typie budynku, w którym znajduje się nieruchomość, wysokości czynszu miesięcznego i przedmiotach, które kupujący decyduje się pozostawić w mieszkaniu dla nowego właściciela.

 

Realne oszacowanie ceny ofertowej

 

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Warszawa należy do miast, w których nieruchomości są najdroższe w całym kraju. Stolica przoduje praktycznie w każdym zestawieniu cenowym, jednak sprzedający zawsze powinien realnie oszacować cenę za lokal. Ważne jest przyjrzenie się cenom podobnych mieszkań w dzielnicy, a nie na terenie całego miasta. Może się zdarzyć, że kawalerka w centrum stolicy będzie dwukrotnie droższa niż 3-pokojowe mieszkanie pod Warszawą. Dodatkowo powinno się przemyśleć kwestię negocjacji ceny nieruchomości. Jeśli jest się skłonnym obniżyć ceną mieszkania o kilka procent, transakcja zostanie zawarta o wiele szybciej.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat