O cyberprzestępczości i starożytności w Mediatece

ePiotrkow Poniedziałek, 28 września 20200 1905
Dlaczego doktor archeologii zaczął pisać powieści kryminalne? I skąd ma tak szeroką wiedzę na temat cyberprzestrzeni? Na te i inne pytania odpowiadał w piątek w auli piotrkowskiej Mediateki Jakub Szamałek. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "CzytaMY i rozwiJAamy".
Jakub Szamałek w Mediatece, fot. MBP
Jakub Szamałek w Mediatece, fot. MBP

W piątek, 25 września, gościem bibliotekarzy i czytelników z Piotrkowa był Jakub Szamałek, autor powieści kryminalnych, scenarzysta studia CD Projekt RED (producent gry "Wiedźmin"). Pisarz opowiadał o swojej twórczości, pasjach, o planach twórczych, a także o tym skąd czerpie inspiracje.

 

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, dlaczego doktor archeologii zaczął pisać powieści kryminalne. Nie zabrakło pytań na temat cyberprzestrzeni, skąd autor ma tak bogatą wiedzę na ten temat. Gość podzielił się z słuchaczami anegdotami ze świata Internetu, między innymi mówił o coraz powszechniejszym wycieku danych, o grupach, które na podstawie selfie rozszyfrowują najpilniej strzeżone informacje.
Po spotkaniu osoby zainteresowane mogły kupić książki z autografem pisarza.

 

Spotkanie odbyło się w ramach programu Promocja czytelnictwa, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat