O Marynarce Wojennej w piotrkowskim Muzeum

Muzeum Piotrków Wtorek, 11 lutego 20204 1062
Wystawę zatytułowaną „Marynarka Wojenna w stuleciu odrodzonej Rzeczypospolitej”, można oglądać w murach piotrkowskiego Zamku Królewskiego do końca kwietnia 2020 roku.

Ładuję galerię...

Ekspozycja to niezwykle wartościowa i bogata w ikonografię synteza trudnych dziejów polskiej Marynarki Wojennej. Na 34 planszach można obejrzeć barwną opowieść o okrętach, twórcach polskiej floty, wojennych bohaterach, zwycięstwach a także o rozczarowaniach po zakończeniu II wojny światowej. Opowieść kończy się na czasach współczesnych ukazując nowe wyzwania i perspektywy Marynarki Wojennej w Sojuszu Północnoatlantyckim.

 

Wystawa jest prezentowana w piotrkowskim Muzeum w związku z obchodami 100-lecia zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim, a pochodzi ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tadeusz W Kletni Tadeusz W Kletniranga11.02.2020 21:34

Służyłem w Marynarce Wojennej w specjalności "Radiotelegrafista". Czy ktoś jeszcze z Piotrkowa był w MW?

30


tank ~tank (Gość)12.02.2020 10:39

Ja byłem czołgistą , też pływałem.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat