Nurt "Rzeki" porwie miłośników sztuki w Piotrkowie

ePiotrkow Poniedziałek, 13 lipca 20200 780
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy Sebastiana Wywiórskiego "Rzeka". Zaplanowano go na piątek (17 lipca). Start o 19:00.
fot.: ODA Piotrków Trybunalski

Sebastian Wywiórski w latach 1996–2001 studiował na Wydziale malarstwa w pracowni prof. Sławomira Karpowicza w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył z wyróżnieniem. W 2010 roku uzyskał stopień doktora. Był stypendystą Prezydenta Miasta Krakowa oraz Fundacji Grizella. Zrealizował liczne wystawy indywidualne, między innymi w Krakowie, Warszawie, Berlinie, Frankfurcie, Poczdamie oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii. Od 2010 roku pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Sebastian Wywiórski uhonorowany został też wyróżnieniem członków jury V Piotrkowskiego Biennale Sztuki za cykl kinetycznych prac „Próba utrwalenia czasu”, „Tarkowski – Lem” i „Pojemnik następstwa zdarzeń 3”.

  

Od autora:

...Dynamika, ruch morza, przesycone chlorofilem roślin spokojne struktury, szum podziemnej cyrkulacji żył, wszystkie te wartości intrygowały i motywowały mnie do szukania ich istoty w obrazach. Od długiego czasu sięgam po szersze spektrum form wizualnych przybierających obok jakości malarskich formę ruchomych, przestrzennych obiektów i instalacji... Istotne dla mnie jest analizowanie i wykorzystywanie dawnych technik, w tym malarskich, ale równocześnie projektów konstrukcyjnych i mechanicznych oraz zestawianie ich w formie obiektów kinetycznych. W moich realizacjach, konstrukcyjny i mechaniczny świat techniki spaja się ze światem przekazu wizualnego, w tym mocno wiąże się z dawnymi technikami malarskimi, które stanowią istotny i fascynujący mnie fragment kultury.

Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat