Nowy układ w Radzie Miasta

ePiotrkow Poniedziałek, 01 grudnia 2014158 22680
Marian Błaszczyński przewodniczącym, Bronisław Brylski i Rafał Czajka wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Piotrkowa. Dziś radni nowej kadencji obradowali po raz pierwszy.

Ładuję galerię...

Obrady prowadził radny-senior, czyli najstarszy wiekiem, a w przypadku piotrkowskiego samorządu jest to Jan Dziemdziora. Inauguracyjna sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez radnych. Następnie ślubowanie złożył prezydent-elekt Krzysztof Chojniak.

Później radni przystąpili do wyboru Prezydium Rady. Po powołaniu Komisji Skrutacyjnej i przeprowadzeniu głosowania przewodniczącym został Marian Błaszczyński, na którego głosowało 13 radnych (radni SLD i Razem dla Piotrkowa), pozostali radni (Platforma Ziemi Piotrkowskiej, PiS) nie wzięli udziału w głosowaniu. Taki sam wynik w głosowaniu uzyskali kandydaci na wiceprzewodniczących – wraz z Błaszczyńskim w Prezydium Rady zasiądą Bronisław Brylski i Rafał Czajka.


Zainteresował temat?

19

7


Komentarze (158)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

l ~l (Gość)02.12.2014 20:08

ci co głosowali na PiS często głosowali na prezydenta Chojniaka i napewno nie będą zadowoleni gdy się dowiedzą na jakich pazerniaków zagłosowali.Na zachłannych i podłych mściwusach

24


czytelnik ~czytelnik (Gość)02.12.2014 19:26

Artykuł o nowym układzie w Radzie a tu znowu atak na Kozłowskiego. Panie radny wiem jakie ma pan z nimi problemy. Czas pracuje mimo kłopotów na pana korzyść. Trzymaj pan ich krótko, oni się pana boją. Wiem to od ludzi z kręgu Chojniaka.

53


Wyborca Jana D. ~Wyborca Jana D. (Gość)02.12.2014 18:44

Panie Janku - i pan w tym uczestniczy? Nie mogę uwierzyć!

91


Nie róbcie ludziom wody z mózgu ~Nie róbcie ludziom wody z mózgu (Gość)02.12.2014 18:11

"tez-Piotrkowianin" napisał(a):
Ludziska! Opanujcie się !
Żeby skutecznie rządzić trzeba mieć większość. RdP ma 9 osób i ono rozdaje karty. Myślę, że mogło wejść z każdym ugrupowaniem do porozumienia, ale widocznie tylko SLD na hasło dało odzew. Nie wiem jak było, ale można się domyślać, że tak było. Świadczy o tym zachowanie się 10 radnych z PO i PiS na pierwszej sesji - wyjście podczas głosowania. Być może i PO i PiS za dużo chcieli.
Było jeszcze inne rozwiązanie koalicja PO + PiS + SLD ale chyba jeszcze bardziej nierealna.
Zastanawiam się, czy nie należałoby zacząć zbierać głosów nad odwołaniem tej 10. Przecież ich psim obowiązkiem jest uczestniczyć w pracach Rady i brać udział w głosowaniach. Mogą być przeciw, ale głosować. Na początek proponuję za nieobecność potrącić dietę.


Nie byłeś na sesji to nie pisz bzdur. Ani z PiS ani z koalicji wyborczej PO+PSL nikt nie wychodził podczas wybierania Błaszczyńskiego. Radny nie ma obowiązku brać udział w głosowaniu. Tak robił Błaszczyński i ludzie Chojniaka jak nie byli przy korycie. Po prostu 10 radnych opozycji nie wzięło udziału w głosowaniu na Błaszczyńskiego i nie zgłosili swoich kandydatów na przewodniczącego rady miasta. 14 radnych do soboty 30.11.2014 nie zawarło żadnego porozumienia. Chojniak i Błaszczyński trzęśli tyłkami ze strachu w obawie o obniżenie Chojniakowi o 30% wynagrodzenia i w obawie że Błaszczyński nie zostanie kolejny raz przewodniczącym rady miasta. Nie zapominajcie, ze dieta przewodniczącego to 2000 zł netto miesięcznie. To kwota całkowicie wolna od podatku. Przez 4 lata kadencji czyni to ponad 90 tys. zł. Tu chodziło wyłącznie o kasę. Po co zaciągać kredyty w banku jak można obok niezłej pensji lekarza dorobić parę setek tysięcy złotych nic praktycznie nie robiąc. Radni z SLD też dostaną granty i wyższe od innych radnych diety za przystąpienie do koalicji z RdP w komisjach rady miasta.

82


wojak ~wojak (Gość)02.12.2014 17:48

"jozek-z-koziej-wolki" napisał(a):
Pan Jan wykazał bardzo dużo zdrowego rozsądku, bo nie dopuścił w raz z innymi radnymi z SLD do sytuacji patowej i niepotrzebnych przepychanek. Widać wyraźnie, że dla pewnych partii ważne są bardziej stanowiska niż dobro miasta i jego mieszkańców. To taki przetarg - głosy za stanowisko. Czy cały czas musimy przerabiać takie scenariusze?


Jesteś głupi albo udajesz. Dla dobra miasta nie była potrzebna koalicja z nikim. Radni w liczbie 23 wiedzą co i jak. To chodziło wyłącznie o stołek dla Błaszczyńskiego.

70


wstydzę się za Chojniaka i Błaszczyńskiego ~wstydzę się za Chojniaka i Błaszczyńskiego (Gość)02.12.2014 17:40

"taki" napisał(a):
najbardziej niezadowoleni na tym forum są ci koalicjanci z PO i PiSu to niby oni tak głosowali na SLD a to taka prawda jak się ślepy iskał i wszy widział Wystarczy że w Polsce robicie zadymę w mieście trzeba współpracować a nie się chamrać


Trzeba było przed wyborami utworzyć koalicji RdP z SLD a nie wciskać ludziom kit, żeby nie głosowali na innych kandydatów. Zdrajcy i tyle. W 2010 r na zaprzysiężenie prezydenta Chojniaka w sali nr 1 ustawiła się długa kolejka jego wyborców z bukietami kwiatów oraz duża liczba księży z gratulacjami. Jak widać było na wczorajszym zaprzysiężeniu z kwiatami było zaledwie kilka osób głównie dyrektorów szkół a księdza nie było ani jednego. Chojniak i Błaszczyński pójdą w odstawkę. Ciekawe co ta to poseł SLD Artur Ostrowski? Bo jakoś przycichł po podpisaniu koalicji RdP z SLD.

71


ep ~ep (Gość)02.12.2014 17:00

"oli" napisał(a):

W PISIE jest były beton komunistyczny Kozłowski to nie komuna?

54


wyborca ~wyborca (Gość)02.12.2014 16:59

Teraz to żałuję że nie głosowałem na PIO

43


Tadeuszek Tadeuszekranga02.12.2014 16:35

A może dobrze, że nie zagłosowali, bo teraz wszyscy wiedza kto głosował za stołkami i nie można będzie ściemniać. Widać wyraźnie kto komu daje d...y. Nieprawdaż?

Komentarz był edytowany przez autora: 02.12.2014 16:43

72


jezdem za ~jezdem za (Gość)02.12.2014 16:13

"tez-Piotrkowianin" napisał(a):
Zastanawiam się, czy nie należałoby zacząć zbierać głosów nad odwołaniem tej 10. Przecież ich psim obowiązkiem jest uczestniczyć w pracach Rady i brać udział w głosowaniach. Mogą być przeciw, ale głosować.


bziugwy jedne i inne butrymy!!!

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat