Nowy sprzęt znów trafi do szkół. „Zdalna szkoła” w gminie Moszczenica

Region Czwartek, 17 września 20206 2337
Epidemia pokazała, jak ważną rolę odgrywa w codziennym życiu cyfryzacja. M.in. dzięki zdalnemu nauczaniu dzieci mogły kontynuować naukę. Gmina Moszczenica jako jedna z pierwszych postawiła na innowację i rozwój e-usług, a własna sieć światłowodowa pozwoliła na bezpłatny dostęp do internetu dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi i najuboższych. Teraz kolejny sprzęt trafi do gminnych placówek oświatowych.
foto UG Moszczenica

- Postanowiliśmy wykorzystać jak najlepiej nasz potencjał, którym jest gminna sieć E-Leder. W ramach nowego projektu „Zdalna Szkoła” gmina Moszczenica kupiła 16 laptopów dla nauczycieli i 40 urządzeń abonenckich, umożliwiających bezpłatne korzystanie z gminnego internetu, zarówno kadrze, jak i uczniom. Sprzęt trafi do wszystkich gminnych szkół – zapewnia wójt Marceli Piekarek, który już przekazał pierwszy sprzęt Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Moszczenicy.


O tym, do kogo trafi sprzęt, zdecydują dyrektorzy szkół. Urząd zapewni także pomoc w jego uruchomieniu. Pracownicy Referatu Informatycznego zamontują urządzenia abonenckie we wskazanych lokalizacjach i skonfigurują dostęp do sieci E-Leader. Dzięki temu rozwiązaniu gmina nie będzie ponosiła kosztów związanych z opłatami za abonament dla operatorów GSM. Wójt przypomina również, że na czas epdemii wszystkie urządzenia nadawcze w sieci E-Leader pozwalają na bezpłatnie połączenia do internetu z przepustowością 20 Mb/s.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.09.2020 23:07

Najbardziej innowacyjna gmina.smiech

00


Mieszkaniec gminy ~Mieszkaniec gminy (Gość)17.09.2020 22:20

Kiedy wszyscy otrzymają dostęp do tych światłowodów ? Z tego co się orientuję projekt się zakończył.

10


KKK ~KKK (Gość)17.09.2020 20:27

Za Mediatekę każdy Piotrkowianin ma kredycik do spłacenia. W Moszczenicy wiedzą, że ja się nie ma to się nie stawia na kredyt. Zamiast odsetek mają szybki internet i laptopy dla nauczycieli. Proste. Trochę czasu w Strawie upłynie, zanim nasi to zrozumieją niestety.

20


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)17.09.2020 16:35

Gmina Moszczenica nie ma Mediateki, to nadrabia czym może.

10


Suuupeer ~Suuupeer (Gość)17.09.2020 15:11

Dlaczego taka Moszczenica może, a w EP marazm. Tam każdy nauczyciel służbowy laptopik, a tu nawet ksero wyliczają!! Wrr

30


gość ~gość (Gość)17.09.2020 13:23

Piękny gest super gratulacje.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat