Nowy sprzęt w piotrkowskim Szpitalu Wojewódzkim

Strefa FM Środa, 20 grudnia 20178 8009
Sprzęt za 800 tys. zł (w tym dwa nowe aparaty USG) trafił do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W środę w placówce odbyła się uroczystość przekazania urządzeń.

Ładuję galerię...

Urządzenia trafiły na Oddział Urologiczny i Oddział Diagnostyczny. - Im bardziej wysterylizowany i nowoczesny sprzęt, tym bezpieczniejsza operacja. Każdy z tych sprzętów przeznaczony jest do innego rodzaju badania, to jednak wzajemnie się uzupełniają. To piękny prezent dla szpitala od Urzędu Miasta w Piotrkowie i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - mówił podczas uroczystego przekazania sprzętu Marek Konieczko, dyrektor szpitala.


Nowy sprzęt znacznie poprawi funkcjonowanie oddziału. - Duża część prac Oddziału Urologicznego polega na leczeniu nowotworów układu moczowego i właśnie ten aparat USG znacznie nam ułatwi pracę i przyspieszy diagnostykę, co będzie przekładało się na poprawę obsługi pacjentów - wyjaśniał Mariusz Gortyński, kierownik Oddziału Urologicznego. - To efekt udanej współpracy. Staramy się wsłuchiwać w głos potrzeb szpitala, które pan dyrektor nam przedstawia. Mimo iż nie jesteśmy organem założycielskim to staramy się wspierać tego typu działania. Mam nadzieje, że poprawi to komfort pracy lekarzy i jakość świadczenia pomocy mieszkańcom Piotrkowa - podkreślał prezydent Krzysztof Chojniak.


Oddział Urologiczny w SSW. im. M. Kopernika w Piotrkowie w znaczący sposób odciążą Łódź, jeśli chodzi o świadczenie tego typu usług. - Tak właśnie planowaliśmy funkcjonowanie tego oddziału, aby nie było potrzeby w każdym przypadku przesyłania pacjentów do Łodzi. Dzięki temu, że oddział będzie regularnie doposażany w nowoczesny sprzęt, będą warunki do świadczenia pomocy najwyższej jakości. Mamy nadzieję, że będzie także oddźwięk ze strony pacjentów, którzy te zmiany zauważą - mówił z kolei wicemarszałek Dariusz Klimczak.

 


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wow! ~wow! (Gość)21.12.2017 14:06

Dwa nowe aparaty USG? Na urologii? No to przynajmniej będzie można dokładnie zajrzeć w ...., sorry - zrobić badanie per rectum pewnemu lokalnemu redaktorowi!

21


mom ~mom (Gość)21.12.2017 05:53

Cytuję:
To piękny prezent dla szpitala od Urzędu Miasta w Piotrkowie i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - mówił ........ Marek Konieczko, dyrektor szpitala.

Komu i za ile mamy dziękować ............... czy Prezydentowi za 1 zł a Marszałkowi za 799 999,- a może odwrotnie .......... który podwiesił się i pod którego ....... jakie to proste. A Sł. Zdrowia jaka była taka jest.

42


Luka ~Luka (Gość)20.12.2017 23:15

A nie można tak dać, bez sesji fotograficznej i blasku fleszy? Wszyscy się na starostwo zapatrzyli z tymi fotografami i wywiadami?

42


Mik ~Mik (Gość)20.12.2017 17:33

Impreza za imprezą /najwięcej autoreklamy władzy/, a leczyć się nie ma gdzie, ani przez kogo, bo procedury unijne ważniejsze od leczenia człowieka - łącznie z ratowaniem jego życia.

66


gość ~gość (Gość)20.12.2017 19:37

Żurawit co to jest lokowanie produkuje czy sponsor tego pana na głównym zdjeciu

58


finansujacy emeryt ~finansujacy emeryt (Gość)20.12.2017 16:35

Kolejna po kibicach Polonii optymistyczna wiadomość dla pacjentów urologii

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat