Nowy rektor UJK już wybrany

Strefa FM Czwartek, 04 czerwca 202010 7721
Nowym rektorem uczelni mającej w Piotrkowie swoją filię został prof. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek, dotychczas pełniący na uczelni funkcję prorektora do spraw medycznych. Swój głos oddało na niego 58 elektorów. Rektora wybrano dopiero w drugiej turze.
fot. UJK

Wyniki ogłosił dziś przewodniczący uniwersyteckiej komisji wyborczej Roman Wołowiec. Jak informował, protokół z przebiegu czynności wyborczych w wyborach na funkcję rektora UJK zawiera liczbę wydanych kart do głosowania w liczbie sto, z czego tyle samo oddanych głosów ważnych. Na profesora Michała Arabskiego oddano 42 głosy. Na profesora Stanisława Głuszka oddano 58 ważnych głosów. Uniwersytecka komisja wyborcza stwierdziła niniejszym, że w wyniku wyborów na funkcję rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wybrany został prof. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek.


Nowo wybrany rektor zaczął od podziękowań. - Przyjmuję to jako mandat, który stawia przede mną bardzo duże wyzwania, żeby osiągnięcia tak świetnego poprzednika co najmniej powtórzyć albo i powiększyć jego sukcesy. Dziękuję za uznanie i traktuję ten wybór jako zobowiązanie do bardzo aktywnej współpracy w rożnych dyscyplinach. Bo jest to podstawowa sprawa, byśmy zaistnieli wyżej w rankingach naukowych niż do tej pory. Raz jeszcze dziękuję - powiedział rektor elekt.


Kadencja profesora Stanisława Głuszka potrwa do 2024 roku.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

maniuś ~maniuś (Gość)10.07.2020 20:00

Z tego co słyszę to w Piotrkowie jest niezłe bagno na tej uczelni

00


Shagy ~Shagy (Gość)05.06.2020 19:47

za chwilę trzeba bedzie zamykać kuźnie bezrobotnych .
Tak potrzebne sporo zmiany... i mlodych ludzi z pomysłem a nie dziadków

10


gość ~gość (Gość)05.06.2020 17:34

Już? Niesamowite. Kandydatów na 1 Prezesa SN to 2ctygodnie wybierano, a samą komisj~skrutacyjna 3 dni.
Jestem pod wrażeniem.

10


his. ~his. (Gość)05.06.2020 09:11

do henia. Co ty porównujesz. To nie liga w której "grają" nawet najlepsze uczelnie w Polsce. Te z Krakowa ,Warszawy ,Wrocławia. Piotrkowski UJK "nie gra" nawet ligach gminnych. Oxford ,Cambridge to renoma , osiemset lat tradycji ,wielkie pieniądze. Potężna i dobrze opłacana kadra profesorska. Nie z łapanki.
Ps. "Trochę" mój komentarz /poprzedni/ skasowano....

40


his. ~his. (Gość)04.06.2020 15:49

Dobrze ,że zaczął od podziękowań. To już polska tradycja. Gorzej jest z odejściami. Tu pożegnań i podziękowań jest mniej albo nie wcale. Co Piotrków na tym zyska nie wiem? Uważam osobiście że uczelnie wyższe powinny istnieć w miastach co najmniej 300 tysięcznych.

121


gość ~gość (Gość)04.06.2020 15:09

Książki się kupuje, czy jest elektro?

30


gość ~gość (Gość)04.06.2020 22:26

Tacy mądrzy a głupi..... w maseczkach lekarze mówią że na koronawirus nikt nie umarł że wszystko podpinają pod wirus

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat