Nowy raport wojewody. Znów wzrost zakażeń w Łódzkiem

Strefa FMŁódzkie Czwartek, 29 października 202026 7868
W województwie łódzkim jest 1800 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Kolejne 454 osoby wyzdrowiały. W Piotrkowie i powiecie odnotowano łącznie 141 przypadków, 142 w powiecie radomszczańskim, 77 w bełchatowskim, 58 w tomaszowskim i 4 w opoczyńskim.
fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela

Biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało o śmierci 13 osób:
- 57 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Sieradzu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieruszowskiego.
- 70 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.
- 74 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Bełchatowie. Pacjentka pochodziła z powiatu piotrkowskiego.
- 81 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.
- 88 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.
- 90 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.
- 94 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Wieruszowie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieluńskiego.
- 60 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.
- 64 -letni mężczyzna. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu kutnowskiego.
- 77 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pajęcznie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego
- 78 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Sieradzu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego
- 78 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pajęcznie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego
- 84 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.

 

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 24201
Liczba osób aktualnie zakażonych: 15127
Liczba osób objętych kwarantanną: 26166
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2389
Liczba osób, które wyzdrowiały: 8669
Liczba osób, które zmarły: 405

 

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3827


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)29.10.2020 18:32

Moja rodzina właśnie to przetrwała. Dwa tygodnie wyrwane z życiorysu. Każdy dzień tej gehenny, to pytania. Co będzie jutro? Stan domowników się poprawi, czy będzie tylko gorzej? Nigdzie nie wyjdziesz. Bezradny lekarz, tylko przez telefon. Łagodzenie jedynie objawów, a nie leczenie ich przyczyny. Organizm sobie poradzi, albo "Hasta la vista, baby". Niektórzy "twardziele" twierdzą, że to rodzaj grypy. Mam to za sobą i powiem jedno. Mają rację. Objawy zwykłej grypy razy 10, no 15. 20 to zgon. Takie moje subiektywne wrażenia wynikające z autopsji.

31


Gość123 ~Gość123 (Gość)29.10.2020 21:23

Może lekarze POZ zaczną w końcu leczyć osoby chore (tj. z wyraźnymi objawami choroby) a nie tylko czekać i obserwować czy nie mają duszności i ich stan się nie pogarsza! Czekać tylko na co? Aż stan będzie na tyle poważny że tylko zostanie szpital. Jak zawsze teleporady. Zamiast dawać leki na malarię, przeciwwirusowe, sterydy czy antybiotyki (przecież płuca leczy się antybiotykami) by wyhamować chorobę to czekają nie wiadomo na co.

21


gość_highlander ~gość_highlander (Gość)29.10.2020 19:05

Dla inteligentnych.


Co jest lepszym wyborem?

00


raport dnia ~raport dnia (Gość)29.10.2020 14:58

Dzisiaj mój kolega otrzymał pozytywny wynik "testu".Tak ciężko przechodzi korone,że jeszcze poszedł do sklepu nakupic sobie piw na 10 dni.
Znajoma z synem również okazali się pozytywni.Nie muszę dodawac,że też ich stan jest krytyczny :D

64


przerażona ~przerażona (Gość)29.10.2020 14:29

920 osób chorych w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim a 1763 w kwarantannie? Ktoś chyba nie kieruje właściwie na kwarantannę. Co z rodzinami chorych i osobami z kontaktu? Na czym polega praca zdalna inspektorów sanepidu? Czy ktoś im pomaga mapować zagrożonych? Będzie za jakiś tydzień, dwa dramat...

52


gość_gość kasia ~gość_gość kasia (Gość)29.10.2020 15:28

Z całym szacunkiem dla osób starszych ale to powinno działać w dwie strony .Jeśli starsza osoba obraża młodych bo oni chcą żyć normalnie to powiem tylko tyle kiedyś moja babcia i mama mówiła wy musicie żyć bo całe życie przed wami .Teraz mam wrażenie że ludzie starsi chcą żyć i rządzić wiecznie

45


senior do młodzieży ~senior do młodzieży (Gość)29.10.2020 17:47

Ja chciałbym pożyć jeszcze trochę, żeby zobaczyć głupie miny tych młodych, którym się dzisiaj wydaje, że mogą mieć jakiś wpływ na swój los. Będziecie oszukani, jak my przed laty. O święta naiwności!

42


gość2 ~gość2 (Gość)29.10.2020 14:41

13 osób, wszystkie miały choroby współistniejące, średnia wieku 77 lat, tylko jedna osoba poniżej 60-tki... Zastanówmy się czy warto dla tych osób zamykać całe sektory gastronomii, turystyki, transportu, fitness itd. Czy warto niszczyć młodszym pokoleniom życie dla ochrony ludzi którzy już to całe życie przeżyli i stanowią ułamek procenta społeczeństwa? Wiem że zabrzmi to egoistycznie i ktoś powie: "ty też kiedyś będziesz stary", ale wolę żyć krócej a NORMALNIE jak do tej pory niż wegetować zamknięty w domu w tym koronaszaleństwie gdzie bezrobocie będzie szaleć w granicach 20% bo wszystkie biznesy poupadają.

1319


gość_ola ~gość_ola (Gość)29.10.2020 17:37

Załamana jestem działaniami nowego członka PiS, Kowalczyka z Rozprzy.
Człowiek pisze na Facebooku z błędami a nas reprezentuje.
PiS traci poparcie to tylko patrzeć jak zapisze się do Polska 2050 ????

22


gość_pkij ~gość_pkij (Gość)29.10.2020 16:02

Jadę jutro do Warszawy.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat