Nowy radiowóz dla policjantów z komisariatu w Grabicy

ePiotrkowRegion Środa, 29 stycznia 20200 2380
Kluczyki do nowego radiowozu trafiły w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Grabicy. Uroczyście przekazali je 21 stycznia mł. insp. Krzysztof Mikułowski, komendant KMP w Piotrkowie Trybunalskim i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, bo to właśnie gmina niemal w połowie sfinansowała zakup samochodu.

Samorząd gminy Wola Krzysztoporska postanowił wesprzeć mundurowych kwotą 90 tys. zł (całość kosztowała 202 tys. 279 zł) na zakup furgonu patrolowego volkswagen transporter, który służył będzie przede wszystkim na terenie Woli Krzysztoporskiej.

 

– To kolejne działanie (po dofinansowaniu patroli ponadnormatywnych i nieodpłatnym przekazaniu 2 działek pod powstający posterunek policji), którym samorząd wspiera funkcjonowanie policji na terenie naszej gminy – mówi wójt Roman Drozdek. – Chcielibyśmy, by w przyszłości w Woli Krzysztoporskiej był nie tylko posterunek, ale komisariat policji. Wskazuje na to chociażby statystyka zdarzeń (ok. 70% zdarzeń na terenie podległym Komisariatowi w Grabicy ma miejsce w gminie Wola Krzysztoporska).

 

Przypomnijmy, że w Woli Krzysztoporskiej trwa budowa nowego obiektu dla mundurowych. W połowie roku 2020 ma tu zostać uruchomiony posterunek policji, a nowy samochód ma stanowić jego wyposażenie.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

5

4


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat