Nowy parking w Piotrkowie

ePiotrkow Czwartek, 17 maja 201817 9662
Nowy parking powstanie w tym roku z inicjatywy Nadleśnictwa Piotrków. A to dopiero początek. Parking, będący przedłużeniem ulicy Wierzeje w kierunku Uszczyna (drogi uznawanej za rekreacyjną) to kolejny etap zagospodarowania tej części miasta przez leśników.
fot. pixabay

- W zasadzie to nie parking, ale miejsca postojowe dla ludzi uprawiających czynny wypoczynek w tym rejonie - mówił w radiowym Maglu Paweł Kowalski, leśnik z NP i Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. - Przewidujemy powstanie nawet czterech tego typu miejsc i dwóch na odcinku drogi Piotrków - Koło. Łącznie zaparkuje tam nawet sto samochodów. Nasze nadleśnictwo opracowuje plan i strategię turystyczną, chcemy skanalizować ruch turystyczny w miejscach, które ludzie już wcześniej wybrali. Będą też parkingi dla rowerów, więcej koszy na śmieci, ławki, a nawet zadaszenia. Musi być ich coraz więcej, bo i turystów przybywa.

 

Pierwsze miejsca postojowe powstaną już w czerwcu, a dalsze zagospodarowanie terenu Nadleśnictwo Piotrków planuje na 2019 rok.


Zainteresował temat?

12

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)17.05.2018 07:43

Chojniak patrz się i ucz jak na nauczyciela przystało :)))

154


onn ~onn (Gość)17.05.2018 07:32

super !!!

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat