Nowojorskie klimaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

ePiotrkow Wtorek, 12 marca 20190 776
Miłośnicy Nowego Jorku, podróży i wszyscy ciekawi świata w najbliższy czwartek, 14 marca, będą mogli spotkać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim z Arkadiuszem Niemirskim i wysłuchać jego opowieści pt. "Nowojorskie klimaty - impresje podróżnicze". Początek spotkania o 17.00.

Arkadiusz Niemirski (ur. 1962) to dziennikarz związany swego czasu z Programem III Polskiego Radia, tekściarz kabaretowy oraz autor książek dla młodzieży i dorosłych, który zadebiutował w 1999 roku dwutomową powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”, jako kontynuator słynnej serii stworzonej przez Zbigniewa Nienackiego. Do 2006 roku stworzył łącznie aż szesnaście książek z Panem Samochodzikiem.

 

Fascynacja Niemirskiego Nowym Jorkiem rozpoczęła się w latach 70., a wszystko zaczęło się od filmu Woody’ego Allena pt. „Manhattan” i marzenia, by móc chociaż raz zobaczyć Nowy Jork oraz pospacerować po zakątkach znanych z jego filmów.  Arkadiusz Niemirski, jak sam przyznaje, spacerując po Nowym Jorku i okolicach zdarł sześć par butów. Na spotkaniach z publicznością chce o tym mieście opowiedzieć swoimi oczami, pisarskim językiem opartym na wzorcach klasycznej powieści detektywistycznej i sensacyjnej.

 
Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat