Nowoczesny detektor burzowy na lotnisku w Piotrkowie

Poniedziałek, 02 grudnia 20197 2345
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, wzbogacił się o system, który doskonale wykrywa i rejestruje każde uderzenie pioruna w Polsce.

W lotnictwie podstawową rolę odgrywają informacje meteorologiczne w czasie rzeczywistym. Szczegółowe dane dotyczące wyładowań atmosferycznych dostarczają informacji o obszarach o największej konwekcji w niesprzyjających warunkach pogodowych. Przyszłościowa praca z danymi dotyczącymi błyskawic pozwala na bardziej precyzyjną koordynację tras lotu i optymalizację postojów na lotniskach oraz ostrzeganie o zbliżających się burzach.

 

Dzięki nawiązaniu współpracy z Niemiecką firmą Nowcast, która opracowała technologię umożliwiającą precyzyjne wykrywanie uderzeń pioruna, na lotnisku w Piotrkowie zainstalowano detektor burzowy. System wykrywania piorunów jest z zainstalowany na całym świecie pod marką LINET (Lightning Detection Network).

 

Podobnie jak w przypadku służb meteorologicznych, dane meteorologiczne mają duże znaczenie dla krajowych firm żeglugi powietrznej. Obejmuje to również informacje o błyskawicach. Dane te są głównie zintegrowane z oprogramowaniem do centralnej wizualizacji i wyświetlane są wraz z innymi danymi meteorologicznymi. Informacje o błyskawicach umożliwiają kontrolerowi ruchu lotniczego lepszą ocenę warunków pogodowych. Funkcje śledzenia komórek (wykrywanie komórek sztormowych) i Nowcasting (wyjątkowo krótkoterminowe prognozowanie) znacznie ułatwiają planowanie ruchu lotniczego.


Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ 

 

za AZP

 

 


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.12.2019 16:02

Lepiej było zainwestować w cichy samolot dla skoczków. Bo zabytek skyvan wyje niemiłosiernie na całym Piotrkowem.

90


Zbych ~Zbych (Gość)02.12.2019 15:38

DETEKTOR jest przecież na Longinówce i rozwala chmury z armaty

30


gość ~gość (Gość)02.12.2019 07:43

Po co to na zimę??Lepiej by to na drogi wydali.Roosevelta w tragicznym stanie.

412


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)02.12.2019 08:05

A przecież ten najnowszy detektor już od jakiegoś czasu lata po piotrkowskim niebie i ściąga piorumy.

133


Jurpiog ~Jurpiog (Gość)02.12.2019 08:36

Gratulacje, brawo. Oby to podniosło prestiż naszego lotniska.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat