ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowoczesna księgowość dla małych firm

Wtorek, 09 kwietnia 2019 1843
Prowadzenie księgowości dla małych firm może być niezwykle proste i wygodne. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się to robić w sposób nowoczesny. Elektroniczna księgowość niesie za sobą wiele zalet.
Fot. pixabay

Na czym polega mała księgowość?

 

Księgowość dla małych firm, inaczej nazywana małą księgowością, polega przede wszystkim na prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów lub ewidencji przychodów. Przepisy mogą też nakładać obowiązek prowadzenia dodatkowych ewidencji: środków trwałych, wyposażenia, przebiegu pojazdu.

 

Gdy przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT, to prowadzenie małej księgowości wymaga posiadania rejestru zakupu i sprzedaży VAT. Na tej podstawie wypełnia się deklaracje rozliczeniowe VAT-7 lub VAT-7K. Należy to zrobić do 25 dnia miesiąca następującego po okresie rozliczeniowym.

 

Kolejnym ważnym elementem małej księgowości to składki ZUS. Jeżeli przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników ma obowiązek opłacenia składek do 10 dnia miesiąca za poprzedni miesiąc. Jeżeli firma zatrudnia pracowników to termin jest wydłużony do 15 dnia miesiąca. Deklaracje VAT można wysyłać elektronicznie z systemu księgowości online.

 

Dlaczego warto prowadzić małą księgowość samodzielnie?

 

Najczęściej jest to dobry sposób na ograniczenie kosztów. Na rynku dostępnych jest wiele programów online, które umożliwiają wystawianie faktur sprzedaży, możliwość wyliczania zobowiązań podatkowych, a także sporządzania deklaracji. Wszystko to upraszcza prowadzenie księgowości dla małych firm. Do skorzystania z tego rodzaju oprogramowania wystarczy komputer i dostęp do internetu.

 

Księgowość online jako alternatywa zwykłej księgowości?

 

Gdy decydujemy się samodzielnie prowadzić małą księgowość za pośrednictwem internetu możemy skorzystać także z dodatkowych usług. W razie potrzeby możemy liczyć na pomoc ekspertów księgowych. Wszystko jest jednak na tyle proste, że obsługą internetowej księgowości powinien sobie poradzić każdy, nawet osoba bez doświadczenia w dziedzinie księgowości. Oprócz pomocy technicznej i księgowej drogą elektroniczną, ważna jest częstotliwość aktualizacji oprogramowania. Dzięki temu program jest zgodny z obowiązującymi aktualnie przepisami. Nie zapominajmy, że dostęp online umożliwia nam korzystanie z programu w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto możemy wszystko zrobić bez wychodzenia z domu. Co ważne, szyfrowanie danych i kopie zapasowe gwarantują bezpieczeństwo podczas prowadzenia małej księgowości za pośrednictwem internetu.

 

Dla kogo jest polecana?

 

Księgowość internetowa jest idealnym rozwiązaniem dla małych firm. Wybór elektronicznego prowadzenia małej księgowości pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy na bieżąco śledzić zmian przepisów, a poza tym im mniejsza skala działalności firmy, tym mniej obowiązków związanych z rozliczeniami. Sprawy związane z prowadzeniem małej księgowości za pomocą internetu nie powinno zajmować więcej niż kilka godzin w ciągu miesiąca.

 

Zamiast biura księgowego wybierz Tax Care

 

Wybierając Tax Care otrzymasz pomoc indywidualnego księgowego, który doradzi Ci w sprawach podatków, rozliczeń i nieruchomości. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca na świecie możesz skorzystać z innowacyjnego oprogramowania do obsługi księgowej Twojej firmy na taxcare.pl – wystarczy być w zasięgu internetu. Tax Care reprezentuje także przedsiębiorców przed Urzędem Skarbowym i ZUS. W ramach usługi możesz liczyć nie tylko na uregulowanie spraw w Twoim imieniu, ale także na fachowe doradztwo doświadczonych specjalistów od prawa, podatków i rachunkowości. W Tax Care cenimy naszych klientów i liczymy się z ich opinią, dlatego przez lata naszej działalności nauczyliśmy się dbać o naszych partnerów, tak aby ich satysfakcja była na najwyższym poziomie. Dzisiaj możemy pochwalić się rzeszą zadowolonych klientów. Wszystkie usługi księgowe z najniższą ceną w abonamencie od 99 zł miesięcznie – tylko w Tax Care.

 

Planujesz otworzyć działalność gospodarczą?

 

Tax Care oferuje pełne wsparcie przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej. Jeśli masz pomysł na biznes – pomożemy Ci zaoszczędzić czas i nerwy. Z nami unikniesz niepotrzebnych problemów. Przeprowadzimy Cię przez proces cały formalności związanych z założeniem firmy. Doświadczeni doradcy biznesowi Tax Care pomogą wybrać Ci najkorzystniejszy model rozliczeniowy podczas otwierania działalności gospodarczej. Wskażemy Ci ścieżkę najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb, a także załatwimy za Ciebie wszystkie formalności. Dokładamy wszelkich starań, aby firmy naszych partnerów nieustannie się rozwijały. Przygotujemy Cię w taki sposób, aby Twoje przedsiębiorstwo mogło dobrze i pewnie wystartować na konkurencyjnym rynku.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat