Nowe żarówki będą kosztować miliony

Tydzień Trybunalski Czwartek, 12 kwietnia 20120 6373
Jedna z piotrkowskich spółdzielni mieszkaniowych musi wydać na nowe żarówki prawie milion złotych. Inni dopiero przygotowują się do wymiany oświetlenia.

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej od września 2012 z półek sklepowych znikną zwykłe żarówki o mocy powyżej 7 W. Alternatywą dla nich jest energooszczędne oświetlenie ledowe.

 

W związku ze zmianą w najgorszej sytuacji są ci, u których żarówek zatrzęsienie – czyli spółdzielnie mieszkaniowe, szpitale, szkoły i magistrat, bo dostosowanie się do ekologicznych wymogów nie jest tanie.

Po kieszeni spółdzielni

- Oświetlenie staramy się wymieniać sukcesywnie. Sprawdzamy, czy ta zmiana spełnia oczekiwania mieszkańców. W jednym z bloków przy ul. Słowackiego zainstalowaliśmy żarówkę ledową z czujnikiem ruchu i wyłącznikiem czasowym (do tego z zabezpieczeniem przeciw wandalom – trudno taką żarówkę odkręcić). Muszę przyznać, że w tym bloku się to nie przyjęło. Mieszkańcy zgłaszali protesty. Dlaczego? Paradoksalnie – było im za widno, więc alkoholu nie było gdzie w spokoju spożywać. Musieliśmy niestety wrócić do stanu pierwotnego - mówi Henryk Budziński – pracownik Spółdzielni im. J. Słowackiego w Piotrkowie.

Janusz Kaczmarek
więcej na ten temat w najnowszym numerze (15) „Tygodnia Trybunalskiego”


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat