Nowe szlaki leśne w naszym regionie

Strefa FM Wtorek, 04 czerwca 201915 3548
Upały nie odpuszczają. Jest to więc idealny moment, aby aktywnie spędzić czas, a przy okazji zapoznać się z urokami naszego regionu. Tym bardziej, że Nadleśnictwo Piotrków utworzyło niedawno nowy szlak leśny.
fot. pixabay.com

W naszym regionie mamy wiele szlaków leśnych, z których można bezpiecznie korzystać. - Mieszkańcy chętnie jeżdżą na szlaku rowerowym, który prowadzi od Wierzei do prawie samych Barkowic. Podobnie w Moszczenicy jest kilka pięknych dróg rowerowych, jak ta prowadząca do Proszenia czy Jarost. Ostatnio Nadleśnictwo Piotrków wybudowało szlak rowerowy w rejonie miejscowości Bronisławów. Wszystko po to, by przy braku innych ścieżek odciążyć drogi asfaltowe i zwiększyć bezpieczeństwo. Trasa jest już technologicznie sprawdzona i swobodnie można z niej korzystać. Jest zamknięta zaporami, bo niestety cały czas prowadzimy walkę z ludźmi, którzy wjeżdżają na te trasy motocyklami czy quadami, przez co droga ulega zniszczeniu, a inni turyści nie czują się przez to bezpiecznie. Pamiętajmy, że te szlaki nie są przystosowane do takich maszyn -powiedział Paweł Kowalski, leśnik z Nadleśnictwa Piotrków.

 

Wybierając się na rower, należy pamiętać o tym, aby jazda oprócz tego, że będzie przyjemna, to również powinna być bezpieczna. Najlepiej więc korzystać z wyznaczonych dróg rowerowych oraz szlaków leśnych. - Wszystkie drogi w lasach państwowych służą turystyce. Każdy turysta leśny musi jednak pamiętać o przestrzeganiu tam pewnych zasad. Jeżeli występuje gdzieś zakaz wstępu, to oczywiście tam nie wchodzimy. Mogą również pojawić się czasowe zamknięcia pewnych dróg, wtedy także omijajmy te miejsca. Takie ograniczenia są po to, aby odwiedzającym nic się w lesie nie stało. Podkreślam, respektujmy takie zasady przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa - dodaje leśnik.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.06.2019 17:21

Ktoś już wie gdzie jest ta ścieżka?

20


Kleszcze ~Kleszcze (Gość)10.06.2019 12:25

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do lasów, na polany i piękne polskie pola.

40


ksmnfksn ~ksmnfksn (Gość)10.06.2019 08:20

droga redakcjo....
poprosimy jakieś mapki bo bez z nich powyższy materiał tu zamieszczony nie ma większego sensu.

140


Bicykl ~Bicykl (Gość)10.06.2019 07:44

Dziękujemy prosimy tylko chociaż o jakiś schemat ogólny

80


gość ~gość (Gość)10.06.2019 07:10

Tak, to wszystko dla rowerzystów.... buuuhhhaaa

41


Bolek ~Bolek (Gość)09.06.2019 20:42

JAWNA KPINA, zapory-rogatki leśne pootwierane na oścież, jeżdzi kto chce i czym chce bez konsekwencji, objazdówka 12, wystarczy popatrzeć na rejestracje, lasy państwowe to tylko niszczą za nowej dojnej zmiany, wycinają połacie a maszyny doprowadzają dukty do ruiny, Biała droga Wierzeje-Barkowice najbardziej zniszczona przez maszyny wycinające lasy i to wszystko Lasy Państwowe. Zakłamanie ,propaganda , ale teraz się liczy 500+ i koryto plus, Nie piszczcie bzdur ,że instytucja cokolwiek robi raczej niszczy , można to sprawdzić na własne oczy, Możecie tylko marzyć o ścieżkach takich jak np. Tomaszów -Inowłódz czy ciąg w Bełchatowie itd. Od zawierzenia Piotrkowa Maryi ścieżki się same nie wybudują ! A obiecana ścieżka Piotrków -zalew Sulejowski pojawi się w propagandzie przedwyborczej dla frajerów!

81


gość ~gość (Gość)09.06.2019 20:14

Odp do Gość " Kiedy nadleśnictwo weźmie się za buraków którzy jeżdżą pijani samochodami po drodze rowerowej wierzeje-kolo ?" Jak widzisz takich to zrób zdjęcie samochodu i wyślij na mail nadleśnictwa! Ja tak zrobiłem. I wkrótce dostałem informację że gość został ukarany mandatem.

50


gość ~gość (Gość)09.06.2019 19:53

Szlak to jest ale jasny jeżdżąc tymi sciezkowymi bublami

40


gość ~gość (Gość)09.06.2019 16:29

Jakie zycie, taki rap.

41


j. ~j. (Gość)09.06.2019 15:20

Motocykliści mają także sporo innych grzechów na sumieniu, choćby jeżdżenie po mieście maszyną ryczącą, jak odrzutowiec. Może taki jeden z drugim myśli, że jak tak zaryczy motorem, to zaraz wszystkie dziewczyny w Piotrkowie będą jego, bo zobaczyły jakiegoś "supermena" na motorze? Mam nadzieję, że jednak w Piotrkowie mieszkają mądrzejsze dziewczyny i mają o nich inne zdanie... Ale... oni są religijni, jeżdżą na Jasną Górę no i... chyba w obecnej rzeczywistości są nie do ruszenia...

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat