Nowe stawki za śmieci w gminie Sulejów

Strefa FMRegion Piątek, 03 kwietnia 2020149 14792
27 złotych za śmieci segregowane i 54 zł za niesegregowane - takie są nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych w gminie Sulejów. Osoby, które kompostują bioodpady zapłacą 4 zł mniej.

Uchwała została przyjęta podczas nadzwyczajnej sesji 31 marca. - Jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny, to ustala się miesięczną stawkę za mieszkańca w wysokości 27 zł. Za odpady niesegregowane ustala się opłatę podwyższoną w wysokości 54 zł. Jeżeli właściciele posesji kompostują bioodpady w kompostowniku przydomowym, opłata od każdego mieszkańca jest mniejsza o 4 zł - mówi Dominika Woźniak, kierownik referatu inwestycji, zamówień publicznych i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Sulejowie. 


Nowe stawki mają wejść w życie po 14 dniach od momentu ogłoszenia uchwały w dzienniku urzędowym województwa łódzkiego.


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (149)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.04.2020 17:29

Wola krzysztoporska 10 km na południe od Piotrkowa płaci 8,50.sulejów 10 km na wschód od Piotrkowa 27 zł różnica jest zniewalająca

100


gość ~gość (Gość)06.04.2020 16:56

Gmina Sulejów zawsze słynęła ze złej reputacji. Dlatego wybraliśmy nowego szeryfa. I co, zdotychczasowych rządów jestem wprost zdruzgotany ciągłe podwyżki za wodę, za grunt, no i za te punkt docelowy śmieci. Kiedy dacie nam spokój żebyśmy mogli spokojnie żyć

70


gość ~gość (Gość)05.04.2020 16:35

Apel do osób niezwiązanych z tutejszą władzą. Na najbliższym posiedzeniu rady należy wystąpić z wnioskiem o podanie warunków umowy z firmą śmieciową i podanie ilości mieszkańców płacących za odbiór śmieci w stosunku do ilości mieszkańców i podziałem na sortowane i niesortowane.

110


gość ~gość (Gość)05.04.2020 16:32

Zastanawiam się jak radzą sobie inne gminy. Wola krzysztoporska, Aleksandrów może są lepsi gospodarze

60


swojak ~swojak (Gość)05.04.2020 16:00

Proponuję przygotować taczki i nalać gęstego szamba,a dla radnego,który był przeciwny podwyżce należą się wielkie brawa i nagroda,z całej rady tylko jeden radny ma zdrowy mózg,reszta do leczenia.

80


hhg ~hhg (Gość)05.04.2020 15:42

gmina i miasto liczyło 16291 mieszkańców ,odliczmy tych co wyjechali ,studentów ,migających sie ,ale doliczmy tych z doków letniskowych ,czyli płacących powinno być 8-10 tys ludzi ,8000 /27 zł =216tys zł MIESIĘCZNIE czyli w roku ponad 2,5 mln zł ? czy na tyle opiewa umowa ? czy ja kiepsko liczę ?

60


hhg ~hhg (Gość)05.04.2020 13:17

odpuścimy narzekania ,zadajmy pytanie ,,,,ILE KOSZTUJE NAS PODPISANY KONTRAKT w przeciągu 1 roku ? ile z tego ma MZK ? ile jest osób zgłoszonych do systemu odbioru odpadów ?to są informacje JAWNE ,to idzie z naszej /obywateli/ kieszeni ,dodatkowo KTO z rady imiennie zagłosował i jak ?

60


k ~k (Gość)05.04.2020 11:28

Gmina nie ma wpływu na ceny. Koszt odbioru śmieci ustala firma odbierająca, tak samo jak w przypadku energio, paliw czy czegokolwiek innego. Różnica polega na tym że Posłowie w sejmie ustalili że to gminy mają dopilnować, żeby wszyscy segregowali i płacili za śmieci. Założone, że w przypadku dowolności nie wszyscy podpiszą umowy indywidualne więc gmina ma obowiązek podpisać umowę za nas wszystkich. Samorząd ma prawo pobrać od mieszkańców tylko taką kwotę jaką sam płaci firmie wykonawcy i ani złotówki więcej.
Kolejna zła wiadomość jest taka że przy tym kształcie "ustawy śmieciowej" taniej nie będzie tylko jeszcze drożej. Pretensje należy kierować do posłów siedzących w sejmie a nie do wójta, który akurat w tym przypadku na niewiele do powiedzenia.

18


gość ~gość (Gość)05.04.2020 09:26

W kraju panuje pandemia ludzią żyje się coraz ciężej, tracą pracę, pieniędzy coraz mniej, a tu takie wielkie podwyżki. I za co za śmieci.

60


gość ~gość (Gość)05.04.2020 08:48

Czy musimy płacić od osoby. A nie lepiej od pojemnika. U mnie jest 1 kosz na miesiąc = 108 zł bardzo dużo.

40