Nowe stawki za odbiór śmieci nadal nieustalone

Tydzień TrybunalskiRegion Poniedziałek, 11 lutego 20191 4074
Nadal nie wiadomo, ile mieszkańcy gminy Sulejów zapłacą za odbiór śmieci. Nowe stawki radni uchwalili na początku stycznia, jednak urzędnicy Regionalnej Izby Obrachunkowej zakwestionowali tę uchwałę, gdyż dopatrzyli się błędów prawnych.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Na ostatniej sesji radni chcieli błędy poprawić, ale nowych stawek nie uchwalili. - To zakrawa na czarny humor albo na film Barei. Właśnie tak! Dzisiaj burmistrz Sulejowa nie wie, po ile są śmieci. No to skoro burmistrz nie wie, to skąd mają wiedzieć mieszkańcy? 7 stycznia określiliśmy stawki. Były dwa przetargi, dwa razy prowadziliśmy negocjacje. Tylko dwie firmy były chętne, by wejść w ten "biznes". Na koniec przy negocjacjach została tylko jedna, a my staliśmy się ofiarą ceny, czyli 250 tysięcy zł na miesiąc - tłumaczył na antenie Strefy FM burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, który dodał, że po przeliczeniu tej kwoty na jednego mieszkańca wyjdzie ponad 15 zł.


Opłata za śmieci segregowane miała wzrosnąć z 7 do 15 zł, natomiast za niesegregowane z 15 na 32 zł. Bieżąca umowa z firmą odpowiedzialną za odbiór odpadów jest ważna do 1 kwietnia 2019 roku.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga11.02.2019 15:22

Gmina Sulejów- lider ekologii w regionie. Można nie płacić za śmieci, można wylewać zawartość szamba do rowu albo na pole ( brak kontroli ze strony gminy) . Można palić plastikiem i innym świństwem ( brak kontroli ze strony gminy) . Zero albo minimalne dotację na "solary" , fotowoltaikę, przydomowe oczyszczalnie .

85


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat