Nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii

PAPKraj Sobota, 12 czerwca 20217 2323
Nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii opublikowano w piątek w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy łagodzą wcześniej wprowadzone obostrzenia.
fot. ilustracyjne (PAP)

W piątek wieczorem opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie z dnia 6 maja 2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

Nowe przepisy łagodzą wprowadzone wcześniej obostrzenia, podnoszą limity uczestniczących m.in. w kościołach, hotelach, kinach, siłowniach, klubach fitness a także w transporcie i gastronomii.

 

Już od najbliższego weekendu w kinach i teatrach zostaną otwarte strefy gastronomiczne, a od 26 czerwca limit zajętych miejsc zostanie podniesiony do 75 proc. z 50 proc. obecnie.

 

Uruchomione zostaną też, pod warunkiem zachowania limitów, m.in dyskoteki, wesołe miasteczka, parki rozrywki czy pokoje zagadek.

 

Do obowiązujących limitów nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione.

 

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. (PAP)


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc87 ~gosc87 (Gość)13.06.2021 17:49

przepraszam bardzo !
autobus ze zdjęcia którą linie obsługuje?

30


ciemnota ~ciemnota (Gość)12.06.2021 17:12

Czas kolonizacji i niewolnictwa.

52


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)12.06.2021 23:43

Cytuję:
Już od najbliższego weekendu w kinach i teatrach zostaną otwarte strefy gastronomiczne, a od 26 czerwca limit zajętych miejsc zostanie podniesiony do 75 proc. z 50 proc. obecnie. Uruchomione zostaną też, pod warunkiem zachowania limitów, m.in dyskoteki, wesołe miasteczka, parki rozrywki czy pokoje zagadek.


Może w końcu ci nie-rządowi "eksperci" dołączą do tych swoich rozporządzeń odnośniki do badań naukowych, które jasno wykazują, że wirus przenosi się dopiero od określonego zagęszczenia osobników w danym miejscu. Bo póki co, to wszystko wygląda na radosną twórczość pensjonariuszy domu wariatów, którzy dorwali się do władzy.
A może jutro ogłoszą, że na sali sejmowej może być zajęte najwyżej 50% miejsc, i dziwnym trafem na te miejsca załapią się wyłącznie posłowie partii rządzącej? Aż dziwne, że jeszcze do tej pory na to nie wpadli...
Dobrze, że te dziwne limity w toi-tojach nie obowiązują, bo trzeba by tak siadać, żeby jeden półdupek wystawał poza toi-toja... Światem rządzą wariaci na usługach psychopatów, inaczej tego nie da się wyjaśnić.

40


Usta Mariana ~Usta Mariana (Gość)12.06.2021 21:08

Wciąż chciałbym wiedzieć, co uprawnia na przykład organizatora koncertu czy dyskotek, do zaglądania w informacje medyczne klienta?
To RODO punkt 9., już nie działa?

50


ciemnota ~ciemnota (Gość)12.06.2021 17:15

czas totalnej cenzury sprzedajnych istot pozbawionych genomu ludzkiego - wstyd, jeden wielki wstyd - portalu

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat