Nowe rondo w Piotrkowie gotowe przed 1 listopada

UM Piotrków Trybunalski Środa, 09 października 201946 15315
Dobiegają końca prace przy przebudowie skrzyżowania u zbiegu ulic Armii Krajowej, Górnej, Żelaznej, Dmowskiego. Jeśli warunki atmosferyczne nie zmienią się diametralnie, otwarcie ronda nastąpi przed świętem Wszystkich Świętych.

Ładuję galerię...

- Na terenie objętym robotami trwa nasadzanie zieleni. Ponadto pozostało jeszcze ustawienie koszy na śmieci oraz na psie odchody. Prace drogowe obejmą jedynie namalowanie oznakowania poziomego - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Piotrkowie. 

 

Przypomnijmy, przebudowa skrzyżowania objęła również przebudowę odcinków ulic przy dojeździe i zjeździe z ronda. Wybudowane zostaną nowe chodniki, zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe. Przedłużony zostanie ciąg pieszo-rowerowy w Al. Armii Krajowej, po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego. Roboty objęły także urządzenie terenu wokół nowo powstałego ronda. 

 

To nie jedyna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. Kilka dni temu zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Żelaznej i Haeringa.

 


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na okrągło - polityka ~Na okrągło - polityka (Gość)09.10.2019 23:42

Rondo, rondem ale żeby nie w koło o tym samy :) proponuję przez chwilę zastanowić na niedzielnymi wyborami. Ja zagłosuję na Małgorzatę Janowską z PiS. Pracuje w Komisji Śledczej ds. VAT. Swoimi działaniami ukróciła kradzież przez mafie vatowskie miliardów złotych z naszych podatków. To dzięki takim ludziom jak ona są pieniądze na Fundusz Dróg Krajowych i programy 500 plus, 13 emerytury i inne. Małgorzata Janowska ma nr 10 na liście PiS w naszym okręgu.

419


gość ~gość (Gość)09.10.2019 10:13

Świetne miejsce na pomnik. Zgadnijcie czyj? Nawet dreptaczek gotowy.

102


gość ~gość (Gość)09.10.2019 21:01

Widac po komentarzach to czlowiek sie czuje jak by byl na hali we wtorek lub piatek brak zajecia swiadczy o czlowieku

33


gość ~gość (Gość)09.10.2019 20:56

Cwdzbrojazronda nie bylo zle rondo jes tak samo problem ludzi co wam w zyciu odpowiafa i paduje narzekanie na wszystko starosc idzi itd

02


j. ~j. (Gość)09.10.2019 19:18

Widziałem gdzieś projekt tego ronda i chyba tam niestety będą sytuacje kolizyjne. Np. skręcając z Żelaznej w lewo w Dmowskiego trzeba będzie jechać lewym, czyli wewnętrznym, pasem i dopiero w ostatniej chwili, po minięciu Armii Krajowej zjechać szybko na prawy pas, bo z lewego nie będzie zjazdu. Zobaczymy, jak pomalują oznakowanie poziome, ale wydaje mi się, że tu sprawdziłoby się bezkolizyjne rondo z jednym pasem ruchu na rondzie i prawoskrętami, to znaczy, żeby można skręcać w prawo bez wjeżdżania na rondo (tak, jak z Sulejowskiej w C. Skłodowskiej). Ja takie duże rondo widziałem np. w Zielonej Górze na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Łużyckiej (zobaczcie sobie na mapie). Jeździ się świetnie, nic się nie blokuje i nie ma sytuacji kolizyjnych na rondzie.

61


gość ~gość (Gość)09.10.2019 14:46

Jakie zjazdy do posesji chyba tylko 2 są tam w tym erbedim i zielone bloki

12


gość ~gość (Gość)09.10.2019 14:45

Erbedim sobie też zrobił

30


gość ~gość (Gość)09.10.2019 14:45

Kosze co parę metrów czy to jest tak potrzebne a najlepiej to wyszedł na tym erbedim cały front sobie zrobił łącznie z patkingiem

40


NN ~NN (Gość)09.10.2019 14:42

Wielki,, sukces,,przed 1 XI otworzą rondo.Przecież od dwóch miesięcy prawie nic się nie dzieje.Typowe działania po polsku,a potem wszyscy się dziwią,że takie wysokie są koszty budowy każdej drogi lub chodnika.Po pół roku będą poprawiać ,a my za wszystko będziemy płacić jako podatnicy.

72


D. ~D. (Gość)09.10.2019 14:30

Kiedy wezmą się za ten zniszczony park przy tym rondzie? Mądrale ze spółdzielni ławki pozabierali ale problem dalej jest.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat