Nowe przedszkole w Czarnocinie oficjalnie otwarte

Strefa FMRegion Piątek, 21 lutego 20207 3360
Najmłodsi mieszkańcy gminy Czarnocin mogą już korzystać z nowoczesnych sal dydaktycznych w tamtejszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Placówkę oficjalnie otworzyli jej dyrektor Henryka Lasota i wójt Roman Miksa wraz z zaproszonymi gośćmi.

Ładuję galerię...

Zrealizowanie tej inwestycji nie było łatwym zadaniem, tym bardziej, że większość kosztów pokryto z budżetu gminy. Nowe przedszkole było jednak bardzo potrzebne. - Dzieci w wieku przedszkolnym na naszym terenie jest ostatnio coraz więcej. Poza tym nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny był w trudnej sytuacji lokalowej, a teraz zyskał nowe pracownie tematyczne. Najważniejsze są tutaj dzieci. Maluchy już w nowych salach przebywają, a my mamy jeszcze wolne miejsca - powiedział nam wójt Roman Miksa.

 

O historycznej chwili mówiła z kolei dyrektor Henryka Lasota. - To wielki dzień nie tylko dla naszego zespołu, ale również dla całej gminy i jej mieszkańców. To dla nas prawdziwe święto. Wszystko nam tutaj świetnie funkcjonuje i bardzo cieszymy się z nowego budynku. Zyskaliśmy sześć nowych sal dydaktycznych z wyposażeniem i łazienkami. Mamy też przestronną salę gimnastyczną. Poza tym można tu znaleźć duży pokój nauczycielski czy magazyn.

 

W części oficjalnej dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu. Następnie wójt opowiedział o historii jego powstania. Tuż po przemówieniach przyszedł czas na artystyczne popisy dzieci. Nie zabrakło pięknie recytowanych wierszy i piosenek. Fragmentu możecie wysłuchać poniżej:

 

 

Rozśpiewanych przedszkolaków w nowej placówce może być jeszcze więcej, bo obecnie trwa rekrutacja, a w nowoczesnych warunkach może się rozwijać jeszcze nawet 50 maluchów. Cała inwestycja kosztowała ponad 4 mln zł.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.02.2020 20:22

Ciekawe ile kosztowało takie otwarcie skarb państwa, bo politycy chyba nie przyjechali za swoje prywatne pieniądze ?
Same koszty paliwa dygnitarzy to pewnie ładna sumka, a co dobrego tam zrobili poza reklamą własnej osoby ?
Bez nich przecież i tak by to powstało przedszkole. Co innego budowlańcy- bez nich prawdopodobnie by tego przedszkola nie było, ale im nikt nie dał wstążki do przecięcia

00


gość ~gość (Gość)22.02.2020 17:30

Do opieki ksiądz proboszcz

20


gość ~gość (Gość)22.02.2020 09:27

Zięba był?

10


gość ~gość (Gość)22.02.2020 09:20

Panie Wójcie a co nam Macierewicz pomógł że wstęgę przecinał? W polityka się pan bawi

40


gość ~gość (Gość)22.02.2020 00:08

3 miliony z naszych podatków a tylko 300 tysięcy z zewnątrz kasy. Niezbyt to gospodarne. A gości z parlamenu na zapraszanych jakby nie wiadomo co dali. Żenada

10


figofago333 ~figofago333 (Gość)21.02.2020 23:00

Ojj typek do haraczy z Radomska musi się nie źle gotować , że taka konkurencja rośnie

20


rysio barski ~rysio barski (Gość)21.02.2020 20:36

a moszczenica niech patrzy i sie uczy....

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat