Nowe połączenia autobusowe w naszym regionie

ePiotrkow Poniedziałek, 12 sierpnia 201927 10112
Samorządowcy województwa łódzkiego przygotowali 29 nowych linii autobusowych, które zostaną zgłoszone do dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. - 12 sierpnia mija termin składania wniosków o dofinansowanie wznawianych albo tworzonych na nowo linii komunikacji autobusowej w miejscach, gdzie ich brakowało. Przedstawimy nasze propozycje wojewodzie i mam nadzieję, że spotkają się one z aprobatą – zapowiedział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Prace nad wyłonieniem najbardziej potrzebnych linii trwały od wejścia w życie ustawy, czyli od 18 lipca. Wybrano 29 tras międzypowiatowych - bo takimi zajmuje się samorząd województwa, pozostałe są w kompetencjach starostów i wójtów - które zostaną zgłoszone do dofinansowania. O tym, które ostatecznie otrzymają wsparcie, 20 sierpnia zdecyduje wojewoda. Trzy dni później rozpocznie się zawieranie umów z samorządami ws. uruchomienia połączeń. - Wszystko po to, żeby jak najszybciej wybrać operatora połączeń i od 1 września autobusy mogły ruszyć na trasy - wyjaśniał marszałek Grzegorz Schreiber.

 

Województwo łódzkie ma w tym roku do dyspozycji w ramach Funduszu 15,5 mln zł. - Dofinansowanie do 1 wozokilometra wyniesie 1 zł dlatego propozycje samorządu województwa wyczerpałyby 1 mln 729 tys. zł – informuje Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.

 

Przypomnijmy, że decyzją członków zarządu powiatu piotrkowskiego, w najbliższym czasie żadne decyzje w sprawie dołączenia do projektu nie będą podejmowane. Cały program ma być poddany obserwacji. Jeżeli gminy i powiaty, które już teraz zdecydują się na realizację założeń projektu będą z niego zadowolone, wówczas również przedstawiciele powiatu piotrkowskiego będą zgłaszać gotowość do przystąpienia do tej inicjatywy.

 

Poniżej prezentujemy wszystkie linie zaproponowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

 


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

X2 ~X2 (Gość)12.08.2019 16:41

Raczej powietrze będą wozić . To reaktywacja trupa miało by to sens jak by ludzie mieli pracę a tej nie ma

13


xx ~xx (Gość)12.08.2019 15:10

Tylko gdzie pasażerowie będą kupować bilety i czekać na autobus jak dworzec zlikwidują? Ha ha ha

202


gość ~gość (Gość)12.08.2019 16:18

Trasa Piotrków Tuszyn Łódź jest dochodowa i nie ma problemu z dojazdem .natomiast Piotrków -Tuszynek Szpital-to jest problem

40


gość ~gość (Gość)12.08.2019 15:34

Dwa połączenia do piotrkowa faktycznie przywrocenie połączeń

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat