Nowe mieszkania w gminie Wolbórz mają już właścicieli

ePiotrkowRegion Środa, 21 sierpnia 201920 5597
W pierwszym kwartale 2019 roku zakończyła się budowa 11 mieszkań socjalnych w Bogusławicach w gminie Wolbórz. We wtorek (20 sierpnia) klucze do siedmiu z nich odebrali mieszkańcy.

Ładuję galerię...

Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza przed przekazaniem nowym lokatorom kluczy i umów opowiedział o tej inwestycji. - Mieszkania wyposażone są we własny węzeł sanitarny. Znajdują się w nich między innymi natryski, WC, umywalki czy lodówki w aneksach kuchennych. W mieszkaniach są też meble stanowiące niezbędne wyposażenie. Ten projekt był niezwykle złożony i tylko dzięki pracy dużego zespołu ludzi, możliwa była jego realizacja.

 

W spotkaniu udział wzięli także poseł Grzegorz Lorek, wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski oraz starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, którzy zgodnie podkreślali, że to wyjątkowa inwestycja, ponieważ gminy nieczęsto decydują się na tworzenie nowych lokali socjalnych, więc z Wolborza warto brać przykład. Życzyli też nowym mieszkańcom, by miejsce, w którym odtąd będą żyć było dla nich wymarzonym domem i by za kilka lat dzięki rodzinnej atmosferze stało się jeszcze piękniejsze.


- Moje wrażenie jest bardzo pozytywne i jestem bardzo zadowolona - mówiła jedna z nowych lokatorek. - Nie spodziewałam się, że mieszkania będą tak wyposażone. Mamy tu niemal wszystko, czego nam potrzeba. Pierwszym zakupem do nowego mieszkania będzie pralka. Reszta, czyli takie rzeczy jak naczynia, garnki, itp. dokupimy z czasem, ale to i tak będzie mniejszy wydatek niż się spodziewaliśmy. Cieszymy się też, że będziemy mieć tak duży teren wokół domu, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie się bawić, a dorośli na przykład korzystać z siłowni.

 

Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 1,5 mln zł, z czego niespełna 900 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szlak mnie trafi ~szlak mnie trafi (Gość)22.08.2019 07:04

ile jest rodzin w gminie Wolbórz gdzie jej członkowie pracują, nie wyciągają ręki po pieniądze z mops, jakoś dają radę, a i tak w życiu nie osiągną takich standardów mieszkania, często nie mają łazienki czy bieżącej wody. A tutaj wszystko podawane jest na tacy...ile mieszkań socjalnych "przerobiły" niektóre z tych rodzin?Często mieszkają w nich przez całe życie, tylko od czasu do czasu zmiana lokalizacji bo w poprzednich potrzebny jest remont...(na mój i Twój koszt) Wspierajmy ludzi którzy rokują...
P.S nie piszę tu o wszystkich mieszkańcach mieszkań socjalnych, z pewnością znajdują się wśród nich osoby którym takie mieszkanie pomoże stanąć na nogi i właśnie ich serdecznie pozdrawiam:)

100


gość ~gość (Gość)21.08.2019 13:31

Czy samorząd miasta Wolbórz zadbał o połączenia PKS składał wnioski?

100


ja ~ja (Gość)22.08.2019 11:50

sdfsdfsdf (Gość) jak widać jest tutaj i komentuje o każdej porze dnia i nocy. Nawet, a może zwłaszcza biznesmeni nie mają tyle "zbędnego czasu", co "ten dobroczyńca", utrzymujący całą Polskę potrzebujących. Mówią,że czas to pieniądz i że ta krowa co dużo ryczy,mało mleka daje. -:)

13


Wolbórz ~Wolbórz (Gość)22.08.2019 13:45

Pomagajcie naprawę potrzebującym, którzy ne radzą sobie z powodu chorób czy innych nieszczęść. Nie promujcie próżniactwa, nieróbstwa itd. Zdrowi , młodzi ludzie powinni pracować i sami się dorabiać. Bezsensownie, źle wydawane pieniądze, wstyd, wstyd, wstyd!!!

60


termit ~termit (Gość)22.08.2019 08:43

Dlaczego był Wojciechowski, a nie było Radziszewskiej, Ostrowskiego!? Przecież też przyczynili się do wybudowania tych mieszkań socjalnych! Być może burmistrz planuje jeszcze kilka takich uroczystych przekazań mieszkań socjalnych? W Rozprzy wmurowano kamień węgielny w praktycznie już wybudowany budynek komisariatu policji!?

41


gość ~gość (Gość)22.08.2019 06:44

Należy skończyć z państwem socjalnym. Decyduje się ktoś założyć rodzinę, mieć dzieci to niech pracuje i dorabia się wszystkiego. Skończymy w reszcie z programami socjalnymi typu 500 plus i pozamykajmy Ośrodki pomocy społecznej dla rodzin wielodzietnych, w których rodzice nie pracują, dla pijaków. Pomoc społeczna tylko dla osób niepełnosprawnych i osób które spotkała nagłe nieszczęście. Ciekawy jestem ile taka gmina przeznacza z budżetu na funkcjonowanie socjalu.

73


wolborzanin ~wolborzanin (Gość)22.08.2019 03:44

Boże dlaczego nie grzmisz..?? Przecież w tym kraju nie warto uczciwie pracować! Tyram na dwóch etatach przez tyle lat żeby do czegoś dojść a tu nieroby (i dziecioroby) mają wszystko w takim standardzie za darmo. A drugie większe nieroby ogłaszają kolejny sukces marnując tyle kasy na promocję leserstwa i patologii (bo w tym przypadku jest to jasne i przejrzyste kto dostał lokum). Założę się z każdym, że tego towarzystwa nic nie ruszy żeby iść na swoje choć ponoć taki stan podobno jest przejściowy?! Smutek i żal...

103


gość ~gość (Gość)21.08.2019 20:34

Szacun za fotowoltaikę.

32


wollf ~wollf (Gość)21.08.2019 23:05

ludzie to paranoja w tym kraju jeden zapieprza splaca kredyty a drudzy co nic nie robia dostaiom wszystko za darmo prosze zobaczyc jak wygladaiom takie mieszkania w Piotrkowie na przemyslowei na broniewskiego wierzeiach demolka a Panstwo sponsoruje

101


fghfgh ~fghfgh (Gość)21.08.2019 11:15

A ja głupi idę do pracy i spłacam kredyt na mieszkanie...

211


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat