Nowe mieszkania socjalne w gminie Wolbórz

ePiotrkowRegion Środa, 20 marca 20192 5067
Dobiegła końca przebudowa zdegradowanego budynku gospodarczego na terenie dawnego PGR-u w Bogusławicach. W budynku, który oddany zostanie do użytku za kilka tygodni, jest 11 mieszkań socjalnych.

Ładuję galerię...

Pieniądze na tę inwestycje pozyskane zostały przez pracowników Urzędu Miejskiego w Wolborzu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.


- Mieszkania wyposażone są we własny węzeł sanitarny (natrysk, WC, umywalka), pokoje wyposażone zostaną również w aneks kuchenny i meble. Obiekt oferować będzie dobre warunki socjalno-bytowe i higieniczno-sanitarne. Jedno z mieszkań w pełni dostosowane będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych - powiedział Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

 

Obiekt jest ogrodzony. Znajdzie się tam również zadaszona altana.


- Myślę, że realizacja projektu pozwoli na całkowite zaspokojenie zapotrzebowania gminy w zakresie liczby miejsc w mieszkaniach socjalnych, a dodatkowo, w powiązaniu z procesem aktywizacji zawodowej, przyczyni się do zmniejszenie liczby osób niesamodzielnych ekonomicznie – dodał Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu.


Bezpośrednimi użytkownikami projektu będą rodziny objęte opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Wolbórz, które wymagają umieszczenia w mieszkaniach socjalnych. Wartość projektu to 1,5 mln zł, dotacja wynosi blisko 0,9 mln.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość gośćranga23.03.2019 09:00

W 1987 roku rozpocząłem naukę. W 2006 skończyłem. W 2000 roku pierwsza praca i od tamtej pory pracuje bywały takie miesiące że pracowałem 400 godzin. Żeby mieć mieszkanie muszę ciężko pracować, czasem daleko od domu. Jaki ja byłem głupi. Trzeba było zrobić pięcioro dzieci albo więcej, chlać wódeczkę i olać system. Gdzie popełniłem błąd że mieszkam w starej ruinie za którą zapłaciłem kupę szmalu?

10


gość ~gość (Gość)20.03.2019 11:35

Po co pracować jak teraz wszystko dadzą! Social do tego 4 dzieci i życie jak w Madrycie

173


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat