Nowe łóżka na Intensywnej Terapii

ePiotrkow Piątek, 20 kwietnia 201218 7512
Większa liczba łóżek oraz doposażenie w specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną. Dziś w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie uroczyste otwarcie przebudowanego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
fot. Jarek Mizera

- Oddział Intensywnej Terapii został podzielony na 2 sale 2-osobowe, jedną pełną izolatkę i jedną salę 5-łóżkową. Razem 10 łóżek. W miejscu, gdzie dziś jest OIOM był wcześniej Szpitalny Oddział Ratunkowy. Teraz SOR znajduje się na poziomie „-1” - mówił dziś Marek Konieczko, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.


- Zdecydowanie pozwoli nam to poprawić jakość opieki nad naszymi chorymi - mówił dr Tomasz Pniak, ordynator Oddziału. - Mamy nowe, automatyczne łóżka, dzięki którym z każdej strony mamy dostęp do chorego. Są nowe respiratory z możliwością zastosowania różnych rodzajów oddechu w zależności od potrzeb chorego. Nowe pompy infuzyjne, nowe monitory, które pozwolą nam reagować na wszelkie zaburzenia wynikające z procesu chorobowego.


- Całość wyposażenia tego Oddziału to koszt ponad 3 mln zł (w ciągu kilku lat) pochodzących głównie z Urzędu Marszałkowskiego, do tego część środków własnych. W roku 2009 rozpoczęliśmy realizację inwestycji w zakresie sprzętu, a wykończenie lokalu nastąpiło w tym roku - dodał dyrektor szpitala.


W uroczystym otwarciu nowego OIOM-u uczestniczyli przedstawiciele władz miasta (w osobach prezydenta Krzysztofa Chojniaka i przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego) ale również przedstawiciele władz wojewódzkich - Marek Mazur (przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego i jednocześnie przewodniczący Rady Społecznej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie) i Magdalena Amrozik (zastępca dyrektora Departamentu Polityki Zdrowotnej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi). - Pieniądze, które samorząd województwa stara się każdego roku przekazywać na doposażenie szpitala, na prace związane z modernizacją, przez 3 ostatnie lata to kwota ponad 4 mln zł. Środki przeznaczone na doposażenie i modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, SOR-u, Oddziału Położniczo-Ginekologiczny nie idą w próżnię. Są bardzo dobrze wykorzystane - podkreśliła dyrektor Amrozik.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P.A. ~P.A. (Gość)22.04.2012 18:41

Na Roosevelta jest w planie poważna inwestycja - zakup taczek.....

00


qwertyuiop ~qwertyuiop (Gość)22.04.2012 11:14

Łóżka są, sprzęt też, pytanie tylko czy jest personel do opieki nad chorymi, mam na myśli pielęgniarki, bo te z tego co pamiętam to grupowa z tego OIT uciekają i nikt za bardzo za pieniądze oferowane przez p. Konieczkę pracować nie chce. O zabieraniu dodatków do pensji nie wspomnę. A jednak mi się wspomniało

00


P51 ~P51 (Gość)22.04.2012 10:33

"byly-pracownik" napisał(a):
Do P51 - na Rakowskiej inwestycje bo ten szpital ma przejść w spółkę więc chyba wszystko jasne.


"P51" napisał(a):
Ten dyrektor chociaż inwestuje ( w jakimkolwiek celu to czyni...)


Z mojej wypowiedzi to też wynika, tylko trzeba trochę dłużej pomyśleć ;-)
Celowo abstrahowałem od celu inwestycji, by skoncentrować się na inwestycji jako takiej.
A wracając do tematu - i tu źle-i tu niedobrze...

00


busik ~busik (Gość)22.04.2012 09:50

["byly-pracownik"]Do P51 - na Rakowskiej inwestycje bo ten szpital ma przejść w spółkę więc chyba wszystko jasne.
Dziewczyny pamiętajcie - troche odwagi w Łodzi są wakaty dla średniego personelu za wyższe pensje. Słyszałam, że na Rakowskiej mają być obniżki pensji więc chyba warto się zastanowić..[/cytat]

00


czassięzająć!!!!!!!! ~czassięzająć!!!!!!!! (Gość)21.04.2012 17:16

Na Roosevelta inwestują tylko w siebie:))))))))

00


gosc ~gosc (Gość)21.04.2012 16:09

Łóżka nie leczą- tylko lekarze a tych dobrych na Rakowskiej nie ma- wszyscy pouciekali albo ich "manadżer" powywalał

00


były pracownik ~były pracownik (Gość)21.04.2012 14:18

Do P51 - na Rakowskiej inwestycje bo ten szpital ma przejść w spółkę więc chyba wszystko jasne.
Dziewczyny pamiętajcie - troche odwagi w Łodzi są wakaty dla średniego personelu za wyższe pensje. Słyszałam, że na Rakowskiej mają być obniżki pensji więc chyba warto się zastanowić..

00


P51 ~P51 (Gość)21.04.2012 11:37

"Antoni" napisał(a):
Natomiast ostatnie w wynagradzaniu i nieszanowaniu pracowników!!!!


Ostatnie miejsce w nieszanowaniu pracowników to chyba dobrze...
...bo już skołowany jestem...

00


obiektywny ~obiektywny (Gość)20.04.2012 23:02

Wszystko się robi pod publiczość a nie dla pacjenta.na oddziale wewnętrznym lekarze nie chcą przyjmować chorych i ich odstraszają że jest tak brudno , że można się nabyć gronkowca Konieczko-dyrektor, radny buja jak może.

00


P51 ~P51 (Gość)20.04.2012 22:18

"Wywodnik" napisał(a):
10 łóżek na 75tys mieszkańców :)


A ile miałoby być? 10 tysięcy?
Spokojnie.
Ten dyrektor chociaż inwestuje ( w jakimkolwiek celu to czyni...).Na Roosevelta nowe inwestycje jakoś tak dużo rzadziej...A ludzi też nie ma w nadmiarze a i podwyżek tez daaaawno nie widzieli...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat