ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowe kierunki z przyszłością w szkole w Szydłowie

Czwartek, 11 czerwca 2020 1827
Szkoła w Szydłowie jako jedyna w naszym regionie będzie od września kształcić w zawodzie kierowca mechanik, dysponując własnym samochodem ciężarowym. Dodatkowo osoby pobierające naukę w tym kierunku będą mogły uzyskać kwalifikację wstępną, a wszyscy uczniowie i słuchacze ZSP CKU nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. C. To jednak nie wszystkie nowości, jakie ma do zaoferowania placówka. Także od września szkoła ta rozpocznie, we współpracy z Akademią Haeringa, kształcenie na kierunku operator obrabiarek skrawających. Dla uczniów tego kierunku przewidziano między innymi wynagrodzenie od firmy oraz szkolenia w Niemczech.

Ładuję galerię...

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Reymonta w Szydłowie należy do tych placówek, które proponują swoim przyszłym uczniom zawody z przyszłością, mające związek z rozwojem nowych technologii i nowoczesnego przemysłu oraz obsługą w szerokim zakresie ludzi pracujących.

Z myślą o nowym roku szkolnym 2020/2021, jak i ciągłym rozwoju swojej oferty, szkoła w Szydłowie pozyskała kolejne dofinansowanie, tym razem z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, na szkolenia, wyposażenie pracowni i zakup auta ciężarowego do 3,5 tony. Dzięki tej dotacji już od września br. szkoła branżowa przy ZSP CKU w Szydłowie będzie kształcić, jako jedyna w regionie, w zawodzie kierowca mechanik na własnym samochodzie ciężarowym i na zmodernizowanym placu manewrowym. Przyszli uczniowie tego kierunku będą mogli również zrobić nieodpłatnie kurs prawa jazdy kat. B oraz C i nabyć jeszcze przed ukończeniem 21. roku życia uprawnienia do wykonywania zawodu. Jak podkreśla Wiesława Olejnik, dyrektor ZSP CKU w Szydłowie, profesja kierowca mechanik należy od kilku lat na rynku pracy do grupy zawodów, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie, dlatego też placówka, po konsultacjach między innymi ze Stowarzyszeniem Przewoźników Polskich i Inspekcją Transportu Drogowego, zdecydowała się uruchomić ten kierunek za zgodą Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. Co ważne, szkoła posiada na swoim terenie także niezbędne pomoce dydaktyczne w zakresie kształcenia na kierunkach motoryzacyjnych w postaci własnych warsztatów samochodowych, podnośników czy stanowisk komputerowych z odpowiednim oprogramowaniem czy to do diagnostyki czy prowadzenia dokumentacji transportowej. Także naukę praktyczną zawodu – w tym kursy na prawo jazdy – będą prowadzić nauczyciele zatrudnieni w placówce, a nie pracownicy zewnętrznych firm.

 


Kolejną nowością w szkole branżowej I stopnia w ZSP CKU w Szydłowie jest kierunek operator obrabiarek skrawających, prowadzony we współpracy z Akademią Haeringa, utworzoną przez jeden z największych na świecie koncernów, będący producentem wysokoprecyzyjnych detali toczonych dla przemysłu samochodowego.

Bez wątpienia to jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert edukacyjnych w naszym regionie. Współpraca będzie polegała na kształceniu dualnym tj. nauka przedmiotów ogólnokształcących, teoretycznych odbywać się będzie w szkole, w Szydłowie, a zajęcia praktyczne na terenie firmy Haering w Piotrkowie. Uczniowie, którzy zdecydują się podjąć naukę w tym zawodzie będą otrzymywać miesięczne wynagrodzenie nawet do kwoty 1900 zł brutto od pierwszych dni nauki. Mogą liczyć także na dodatkowe wsparcie od Akademii Haeringa - szkolenia w Niemczech, dodatkowy kurs języka obcego, bogaty pakiet socjalny oraz ewentualne zatrudnienie w firmie Haering po zakończeniu kształcenia.

 
Ponadto Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Reymonta w Szydłowie prowadzi nabór do klas technikum na kierunki: technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rolnik. Z kolei szkoła branżowa I stopnia zaprasza także na kierunki inne niż wyżej wymienione, takie jak: elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, rolnik i kucharz.

Szkoła zapewnia stypendia Starosty i stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz zagraniczne praktyki dla wszystkich kierunków.

 

Nabór do szkoły rozpoczyna się 15 czerwca i potrwa do 19 sierpnia.

 

Informacje na temat naboru można uzyskać pod numerem telefonu 44/617 14 01 oraz na stronie www.zspckuszydlow.pl

ZSP Szydłów znajdziesz także na Facebooku!


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat