Nowe hybrydowe autobusy na ulicach...

ePiotrkowTomaszów Czwartek, 21 grudnia 201772 18518
... na razie jeszcze nie w Piotrkowie. 25 nowych hybrydowych autobusów wyjedzie od 1 stycznia 2018 roku na ulice Tomaszowa. Co ważne mieszkańcy posiadający Kartę Tomaszowianina nie zapłacą za przejazd ani grosza. W czwartek odbyła się konfrencja prasowa podczas której zaprezentowano nowoczesne pojazdy.

Ładuję galerię...

Niedługo na ulice miasta ma trafić też dodatkowo 5 autobusów elektrycznych. A co z dotychczasowym taborem? Jak się dowiedziliśmy stare trafią na złom, a te lepsze do zaprzyjaźnionego miasta w Mołdawii.

 

- Liczę na to, że samochody zostawimy w domu i przesiądziemy się do autobusów MZK - podkreślał prezydent Tomaszowa Marcin Witko. Od 15 stycznia w Tomaszowie będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy, który także ma usprawnić komunikację miejską w mieście.

 

Tomaszów środki na wymianę taboru pozyskał ze środków unijnych. Do miasta trafiły 34 mln złotych. Na transport niskoemisyjny przeznaczono już w województwie 246 mln. - Praktycznie wkrótce we wszystkich większych miastach województwa będzie nowoczesny, ekologiczny transport - podkreślała Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Oprócz Tomaszowa hybrydy będą jeździć w Kutnie, Sieradzu, Łowiczu i Łodzi, a wkrótce także w Radomsku i Skierniewicach.

 

- Bardzo się cieszę, że tak duży projekt jest realizowany w Tomaszowie Mazowieckim. Miasto komunikacyjnie weszło do XXI wieku, w nowoczesność - dodał wicemarszałek Dariusz Klimczak, który jest mieszkańcem grodu nad Pilicą i Wolbórką.

 

Z darmowej komunikacji miejskiej w Tomaszowie mają też korzystać mieszkańcy gminy, bowiem miasto zawarło z jej władzami odpowiednie porozumienie.

 


Zainteresował temat?

8

7


Komentarze (72)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wsciekły ~wsciekły (Gość)21.12.2017 22:04

przy pierwszych wyborach na radnych i prezydenta miasta zaznaczyć to co inne miasta mają a czego my nie mamy darmowych autobusów

52


mom ~mom (Gość)22.12.2017 06:27

Cytuję:
Oprócz Tomaszowa hybrydy będą jeździć w Kutnie, Sieradzu, Łowiczu i Łodzi, a wkrótce także w Radomsku i Skierniewicach.


Ja osobiście przy najbliższych wyborach, głosował będę na tego kandydata który zapewni, że przeprowadzi audyt z ostatnich trzech kadencji. Miasto i mieszkańcy Piotrkowa potrzebują Włodarza realistę a nie Włodarza wizjonera. Co nam mieszkańcom Piotrkowa da wizja Mediateki, wizja miasta Akademickiego, wizja rury z Bełchatowa, wizja szlaków kultur itd. itd.??
Są to tylko wizjonerskie mrzonki a realia widać w sąsiednich Gminach i Powiatach.

94


gość ~gość (Gość)21.12.2017 17:46

A ten Klimczak wszędzie pcha się na pierwszy plan. Co on tak właściwie robi ? Poza tym, ze się pcha?

87


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)21.12.2017 23:09

Tylko biedni szastają na prawo i lewo forsą, vide darmowa komunikacja, karta mieszkańca, darmowe parkowanie. Bogaty Piotrków, jakby był taki rozrzutny to nigdy, przenigdy, nie stać by go było na mediateczkę, a cóż dopiero na mediatekę.

74


gość ~gość (Gość)21.12.2017 21:45

Po co oddawać stare do Mołdawii?My w Piotrkowie chętnie je przyjmiemy

124


? ~? (Gość)21.12.2017 21:33

Ale u nas będzie mediateka! Komu potrzebne autobusy? Cyt. "Oprócz Tomaszowa hybrydy będą jeździć w Kutnie, Sieradzu, Łowiczu i Łodzi, a wkrótce także w Radomsku i Skierniewicach." A w Piotrkowie będą smrodzić kilkunastoletnie złomy jeżdżące po dziurawych ulicach, pasażerowie (jeśli nie przykleją się do brudnej poręczy lub do siedziska) będą podziwiać obdrapane kamienice, a Chojniak będzie kochał Piotrków. Chłopie, miałbyś trochę godności, sam zrezygnowałbyś z urzędu na którym nie dajesz sobie rady!

63


Witek ~Witek (Gość)21.12.2017 19:50

U nas w mieście dziurawe chodniki i ulice ale za to mediateka będzie na kredyt od lichwiarzy a nasze wnuczki jeszcze będą odsetki spłacać

176


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)21.12.2017 19:49

Podziwiam Chojniaka ze te piotrkowskie trupy!!! Bardzo dobrze że ten człowiek nie ma wstydu bo by się zapadł pod ziemię :)))

71


gość ~gość (Gość)21.12.2017 19:30

Mam dosyć tego cholernego miasta gdzie kontrolę czemu jesteśmy wtyle sprawdzić Pana Chojniak bo jak ocos prosimy to niema my do garaży nie możemy podjechać kurde mać naco innego są pieniądze co za podłe miasto

21


gość ~gość (Gość)21.12.2017 19:28

To jest w końcu portal epiotrkow czy etomaszow ?

711


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat