Nowa świecka tradycja, czyli fetowanie otwarcia

ePiotrkow Środa, 20 sierpnia 201427 4764
Fetowanie zakończenia jakiegoś remontu czy modernizacji powoli staje się nową świecką, piotrkowską tradycją. Tak było w ostatni weekend na odnowionej ulicy POW.

Jedni się cieszą, inni uśmiechają się pod nosem, czując kiełbasę. Wyborczą. Choć akurat na niedzielnym festynie rozdawano lizaki.

 

O tym, jak przebiegało prawie otwarcie (prawie) zmodernizowanej newralgicznej ulicy miasta piszemy w innym miejscu (http://www.epiotrkow.pl/news/Festyn-z-okazji-otwarcia-ulicy-POW,19587).

Jednym słowem: była feta. I takich fet będzie więcej, bo i okazji nie zabraknie. Co prawda niektórzy twierdzą, że okazje tworzy wyborczy kalendarz, ale kierownik Biura Prasowego piotrkowskiego magistratu nie łączy tych rzeczy. - Oczywiście, że spotykam się z podobnymi zarzutami, ale przypominam, że takie inwestycje znacznie wcześniej wpisuje się do kalendarza - mówił w magazynie „Magiel” w Strefie FM Jarosław Bąkowicz. - Prezydent Piotrkowa konsekwentnie realizuje swoje działania. Jednym z nich było zakończenie modernizacji ulicy POW w tym właśnie terminie.

Na pytanie prowadzących, dlaczego festyn zorganizowano na mniej więcej 10 dni przed ostatecznym otwarciem ulicy, kierownik BP odpowiedział: - Nie można zorganizować podobnej imprezy dla mieszkańców, kiedy na ulicy odbywa się normalny ruch, to jest niemożliwe. A sami mieszkańcy byli z niej bardzo zadowoleni, frekwencja była duża, i to nie pierwszy raz. Przypomnę, że podobnie było choćby w czasie, kiedy oddano do użytku odnowioną wieżę ciśnień, a także przy innych okazjach. I takich okazji na pewno nie zabraknie.

Zdziwiona wypowiedzią kierownika była redaktor naczelna Strefy FM Monika Pawłowska-Uszakow. - Wszyscy wiedzą o co chodzi, a politycy wciąż udają, że takie imprezy nie są działaniami „piarowymi”. Wspomniane kalendarze układa się tak, że na początku kadencji danej władzy wpisywane są podwyżki, a na końcu rzeczy, którymi można się pochwalić. Cóż, taka już rola polityków - oni muszą się promować, a my musimy na nich głosować...

Jeszcze lepiej było w Łodzi. Tam dwa lata temu otwarto przejście dla pieszych. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w uroczystym otwarciu uczestniczyła sama prezydent miasta. - Był to fakt żałosny - uważa dziennikarz „Expresu Ilustrowanego” Tomasz Jabłoński. - Zresztą w Łodzi im bliżej wyborów, tym więcej okazji do otwarcia czegokolwiek. No i pokazania się dla polityków. Ich aktywność, zwłaszcza medialna, jest tym większa, im mniej czasu zostało do wyborów.

Strach pomyśleć, co politycy wyszykują nam np. 14 listopada. Dwa dni później odbędą się wybory samorządowe.


Zainteresował temat?

11

8


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jot. ~jot. (Gość)23.08.2014 12:52

"liczbapi" napisał(a):

Odstawić Pobożnego z ekipą. Zmniejszyć koszta życia w mieście, ściągnąć kapitał inwestycyjny i za 2-3 lata musi się w mieście poprawić...
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/serwisy/8024/bez-sciemniania-wyborczy-start-na-ulicy-pow,2394509,art,t,id,tm.html


Czy zorganizowanie publicznej imprezy na placu budowy jest zgodne z prawem?

30


liczbapi ~liczbapi (Gość)22.08.2014 23:23

Odstawić Pobożnego z ekipą. Zmniejszyć koszta życia w mieście, ściągnąć kapitał inwestycyjny i za 2-3 lata musi się w mieście poprawić...
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/serwisy/8024/bez-sciemniania-wyborczy-start-na-ulicy-pow,2394509,art,t,id,tm.html

40


bad g ~bad g (Gość)21.08.2014 15:36

Proponuję też festyny przy innych okazjach, jak np. awaria magistrali ciepłowniczej, przerabiając trochę tekst z klasycznej polskiej komedii: "Korzystając z okazji, bo w końcu awaria też jest jakąś okazją, by naszym mieszkańcom, ludziom dobrej roboty, bo są nimi przecież, zaprezentować, do czasu usunięcia awarii, artystyczny program"

40


ja ~ja (Gość)21.08.2014 14:37

"Krotka-pamiec" napisał(a):

nikt wczesniej nie otwierał czegos co jeszcze jest zamnkiete i prace trwaja.

50


józef ~józef (Gość)21.08.2014 14:35

KOMUNA!!!!!!No i oczywiście zbliżające się wybory samorządowe,ostoja dla nieudaczników.

41


Krótka pamięć ~Krótka pamięć (Gość)21.08.2014 11:48

"Piotrkowianin" napisał(a):
Ale też zrobił to w trakcie remontu na placu budowy?


To co jest w końcu złe: to, że prezydent robi kampanię wyborczą fetując inwestycję, czy to, że robi imprezę przed jej formalnym zakończeniem? Bo jeśli to drugie to rozumiem, że podoba ci się taki rodzaj kampanii wyborczej?
Chodzi mi o zwykłą dziennikarską rzetelność: jeżeli czytam o nowej "tradycji" to zakładam, że nikt wcześniej podobnych rzeczy nie robił. Jeśli zaś robił to albo dajcie inny tytuł, albo przypomnijcie również to co robili inni. epiotrkow jest ponoć niezależnym portalem, więc czemu angażuje się w kampanię wyborczą?

13


Piotrkowianin Piotrkowianinranga21.08.2014 11:22

"Krotka-pamiec" napisał(a):
Panowie z portalu epiotrkow piszą o nowej świeckiej tradycji. Co, już nie pamięta się jak pan prezydent Matusewicz organizował piknik z kiełbaską z okazji wyremontowania Hali Targowej?

Ale też zrobił to w trakcie remontu na placu budowy?

52


Krótka pamięć ~Krótka pamięć (Gość)21.08.2014 11:07

Panowie z portalu epiotrkow piszą o nowej świeckiej tradycji. Co, już nie pamięta się jak pan prezydent Matusewicz organizował piknik z kiełbaską z okazji wyremontowania Hali Targowej?

25


piiiiip ~piiiiip (Gość)21.08.2014 10:16

"broda" napisał(a):
Ale na placu budowy można?
Co na to PIP?

PIP ma to w pipie.

51


piotrkow_tryb ~piotrkow_tryb (Gość)21.08.2014 08:52

Jak to jest, że festyn został zorganizowany na placu budowy, jak się ma do tego bezpieczeństwo jego uczestników, co na to nadzór budowlany, Inspekcja pracy i inne organy?

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat