Nowa mini galeria handlowa w Piotrkowie

Tydzień Trybunalski Sobota, 26 grudnia 201568 17862
Wciąż rosnąca liczba Biedronek (i innych dyskontów) w mieście daje jej się we znaki, Spółdzielnia Społem jednak nadal mocno się trzyma, czego dowodem planowane inwestycje. I to nie byle jakie, bowiem przy Al. Armii Krajowej ma powstać mała galeria handlowa. Inwestycje nie ominą również Sezamu.

Ładuję galerię...

Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem istnieje już prawie 100 lat (jubileusz będzie w 2019 r.). Jest w niezłej kondycji, od lat rozlicza się z zyskiem, tak będzie również w tym roku. Prezes Społem w Piotrkowie nie ukrywa jednak, że kolejne lata są coraz trudniejsze, oczywiście z powodu coraz większej liczby super i hipermarketów. - Sklepy dyskontowe zabierają nam klientów, szczególnie te „drapieżne - mówi Honorat Stępień. - Mamy jednak stałych klientów, którzy wciąż odwiedzają nasze placówki handlowe, bo mamy dobry towar w dobrych cenach. Wydaje mi się, że Spółdzielnia ma przed sobą przyszłość.


Społem prowadzi w Piotrkowie 13 sklepów spożywczych, w tym piekarnie, ciastkarnie, garmażerie. Kilka sklepów dzierżawi, ma też dwa zakłady gastronomiczne. Mało kto w Piotrkowie zdaje sobie sprawę, że restauracja Rendez-Vous mieści się właśnie w budynku należącym do Spółdzielni. Podobnie jest z Polo Marketem przy Belzackiej. Do tego małe, wolno stojące sklepiki, np. przy Piastowskiej, Wolborskiej, Mieszka I.


Jeden z największych sklepów PSS Społem to ten przy Al. Armii Krajowej 26. Blaszany pawilon powstał specjalnie na dożynki w 1979 r. Obiekt ten czekają wielkie zmiany i to już w 2016 roku. - Chcemy wybudować mini galerię, gdzie znajdą się zarówno nasze stoiska, jak również innych najemców - informuje nas o planach Spółdzielni jej prezes. - Jesteśmy już w końcowej fazie projektów i pozyskiwania pozwoleń na rozpoczęcie budowy. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, w przyszłym roku o tej porze obiekt będzie gotowy.


Plany dotyczący pawilonu przy Armii Krajowej Spółdzielnia będzie realizować wraz ze współinwestorem. W nowym obiekcie poza sklepem spożywczym, znajdą się też prawdopodobnie bank i apteka. Co jeszcze? Dziś zbyt wcześnie na konkrety.
Zmodernizowany ma zostać również parking przy blaszaku. Miejsca postojowe znajdą tam zarówno klienci mini galerii, jak i mieszkańcy osiedla.


Do Społem należy również jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście, chodzi o Sezam przy Sienkiewicza. Obiekt powstał na przełomie lat 60. i 70. Właśnie tam Spółdzielnia planuje kolejną inwestycję. - Budynek na pewno wymaga modernizacji. Niewielki remont, a właściwie poprawę estetyki przeszedł w roku 2004. Mamy tam 3700 metrów terenu, a więc potencjał jest duży, tym bardziej, że to ścisłe centrum Piotrkowa - mówi prezes Stępień. - Przy okazji remontu ul. Sienkiewicza w 2016 r. chcemy rozwalić wreszcie te schody przy Sezamie. Dziś są one nieużytkowane, niefunkcjonalne, właściwie nikt po nich nie chodzi, a co jakiś czas musimy je naprawiać, bo nawierzchnia się kruszy. Jeśli zburzymy te schody, pozyskamy nowe miejsca parkingowe, tak bardzo potrzebne w tej części miasta.


Warto dodać, że chodnik tuż przy Sezamie to teren Spółdzielni, nie miasta. Przy okazji remontu ulicy Sienkiewicza wszystko zostanie uporządkowane. Społem szuka jednak inwestora, bo samodzielnie nie podoła inwestycji.


Prezes z dumą zaznacza, że PSS Społem wyremontowała już wszystkie swoje sklepy. Jako ostatni modernizację przeszedł sklep w pawilonie przy Jagiellońskiej 7.

 

as


Zainteresował temat?

13

1


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

klijent ~klijent (Gość)28.12.2015 11:53

Na Łowieckiej bardzo nie sympatyczna pani.

30


JANEK ~JANEK (Gość)04.01.2016 09:08

porównajcie sobie zachowanie pań w biedronkach ,lidlach czy tez innych podobnych sklepach nikogo nie można się o nic dopytać,łaskę robią jeśli raczą coś odburknąć zajrzyjcie do sklepu społem na łódzkiej -panie uśmiechnięte,profesjonalna obsługa,o co się poprosi jest zaraz zamówione,sklep super zaopatrzony-wzór dla innych gorąco polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

03


misia ~misia (Gość)03.01.2016 17:27

Tak to prawda na Armi Krajowj sa fajne kobitki tam jest jak w domu a nie markecje

10


stały klijent. ~stały klijent. (Gość)31.12.2015 13:00

Sklep na Armi Krajowej żądzi!!!!! Pozdrowienia dla Pani Moniki!! I Pani Pauliny super kobitki zawsze z uśmiechem oby tak dalej!!!! A sklep nadal bedzie istniał😊

10


ares1 ~ares1 (Gość)28.12.2015 06:21

Coś mi się zdaje że kilka postów to jakiś właściciel sklepu osiedlowego który na siłę chce przekonać społeczeństwo do korzystania z tych właśnie sklepów.Ale niestety cena i czasami jakość jest barierą do zakupów w tych placówkach :(((

66


kasiaaa ~kasiaaa (Gość)29.12.2015 20:25

Uważam że komentarze typu że Panie są nie uprzejme piszą osoby które same nie wiedzą co to kultura!!!!!!!! w Społemach pracują osoby z dużą kulturą i życzliwością !!!

03


asiaaaa ~asiaaaa (Gość)29.12.2015 20:20

A ja szczerze polecam zakupy w społem na Armi Krajowej . Miła i rzyczliwa obsługa, Zawsze sweirze wedliny i pieczywo. Ceny jak najbardziej przystepne. Duxo promocji.:))) Polecam o wiele bardziej niż zakupy w marketach typu biedronka gdzie można napotkac w lodówkach np szczura;////

00


basia ~basia (Gość)29.12.2015 11:29

w sklepach społem sa bardzo niemiłe panie tak jak w sklepie na dmowskiego

60


Klient Społem ~Klient Społem (Gość)28.12.2015 20:58

Społem górą tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

42


Zanzi ~Zanzi (Gość)28.12.2015 12:14

Rany, znów akcja "wspierajmy polskich przedsiębiorców". To już nudne. Szkoda, że polscy przedsiębiorcy już nie tak chętnie dążą do poprawienia jakości swoich usług i produktów. Czym mają zachęcić potencjalnych klientów? Tym, że są Polakami? To raczej za mało.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat