Nowa metoda złodziei. Oszukany mieszkaniec Opoczna

ePiotrkowOpoczno Niedziela, 27 grudnia 202011 5682
Złodzieje mają nową metodą kradzieży. Tym razem nie podszywają się już pod "wnuczka", ani nie podają za pracownika gazowni czy zakładu energetycznego, ale niszczą oponę. Później jadą za ofiarą, aż ta zauważy ubytek powietrza i oferują pomoc. W przypadku mieszkańca Opoczna była ona dość droga.
fot. pixabay.com / stux

Kilkaset złotych padło łupem złodziei, którzy metodą „na przebite koło” ukradli saszetkę z pieniędzmi i dokumentami z samochodu na parkingu przed jednym z marketów w Opocznie. Jak działali złodzieje?

Wytypowali samochód i przebili w nim oponę. Obserwowali właściciela pojazdu. Kiedy niczego nieświadomy kierowca ruszył, złodzieje pojechali za nim. Wyczekali moment, w którym przebite koło uniemożliwiło pojazdowi dalszą jazdę. Ofiara złodziei zmuszona była zatrzymać samochód i zająć się wymianą koła. To właśnie w tym czasie przestępcy okradli kierowcę. Zaoferowali pomoc przy wymianie koła i gdy właściciel auta był skupiony na naprawie - ukradli mu pieniądze.

 

Jak tłumaczą mundurowi - oprócz pieniędzy, kierowcy tracą także dokumenty, karty bankomatowe czy telefony. Tak też było w przypadku, który miał miejsce w Opocznie.

Złodzieje żerują na emocjach stresie, wykorzystują sytuację. Wymiana koła najczęściej odbywa się przy niezamkniętych drzwiach samochodu. Dopiero po naprawie do kierowcy dociera, że został okradziony.

 

Jak uchronić się przed tego rodzaju sytuacjami? Nie pozostaje nam nic innego jak zwykła ostrożność. Jeśli już musimy wymienić koło w pojeździe nie zapominajmy o tym aby zamknąć drzwi od samochodu. Jeśli zauważymy, że w kole tkwi ostry przedmiot, a podejrzanie uprzejmi nieznajomi oferują pomoc, wtedy warto powiadomić o tym fakcie policję.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)27.12.2020 15:04

Która partia podniosła kary dla przestępców i chce publikowania wizerunku ??
Przecież to by było bajecznie proste kiedy człowiek zobaczył by w swojej okolicy karanego wcześniej złodzieja to już by wiedział jak na niego patrzeć - z jakiegoś jednak powodu żadnej partii nie zalezy na bezpieczeństwie obywateli ...
... ciekawe dlaczego tak jest ?? Może w nowy m roku redakcje podrąży temat i zacznie pytać posłów itp. obiecywaczy dlaczego jest jak jest ??

150


5g ~5g (Gość)27.12.2020 23:10

To tylko Opoczno. Obserwując sposób poruszania się po drogach, to nic dziwnego, że dał się okraść.

20


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)28.12.2020 07:14

Jaka nowa metoda??? mojemu tacie w Piotrkowie 12 lat temu w ten sposób ukradli 15 tyś. które wypłacił z banku przy domu technika.

50


gość_cyk ~gość_cyk (Gość)27.12.2020 10:54

Kupię jedną petardę na Sylwestra.

48


nnn. ~nnn. (Gość)27.12.2020 11:36

Metoda "stara" jak świat ,ale pewnie pan piszący o tym nie wiedział....ofiarami zostają przede wszystkim kobiety. Torebki zawsze leżą na przednim siedzeniu ,a "umiejętność" zmiany koła żadna więc się ...prosi....

81


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)27.12.2020 13:11

Teraz to nawet strach będzie komuś pomóc na drodze, bo od razu będą patrzeć jak na potencjalnego złodzieja :)

90


gość_j a ~gość_j a (Gość)27.12.2020 08:50

Pitu pitu

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat