Nowa ambasador Węgier w Radiu Strefa FM

Strefa FM Poniedziałek, 13 marca 20176 4216
Orsolya Zsuzsanna Kovács, nowa ambasador Węgier była gościem poniedziałkowego programu „O tym się mówi” w Radiu Strefa FM. Rozmowa dotyczyła m.in. głosowania w sprawie wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej i zbliżających się Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbędą się w Piotrkowie.

Węgry nie poparły kandydata Polski, Jacka Saryusza-Wolskiego na prezydenta Europy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński był zaskoczony decyzją premiera Wiktora Orbana. Pani ambasador tak tłumaczyła stanowisko władz swojego kraju: - Chciałam zaznaczyć, że w chwili głosowania w Brukseli był jeden kandydat Europejskiej Partii Ludowej, był to pan Donald Tusk. Węgierska rządząca partia Fidesz jest członkiem EPP. W związku z tym, że głosowanie było na podstawie preferencji partyjnych tak Węgry zagłosowały. Ale chciałam dodać, że nasz premier jeszcze z Budapesztu wysłał list do pani premier Beaty Szydło o tym jakie będzie ostateczne stanowisko Węgier. Polski rząd był poinformowany jeszcze przed wyjazdem do Brukseli.

Jednocześnie podkreśliła, że stosunku między naszymi krajami nadal pozostają przyjacielskie: - Te relacje są bardzo ścisłe, jest wiele wspólnych interesów. Stosunki między Polską a Węgrami są dobre.

 

Panią ambasador pytaliśmy również o wizytę prezydentów obu krajów w dniach 24-26 marca w trybunalskim grodzie: - Bardzo się cieszę, że w Piotrkowie będą Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Sądzę, że ma to dodatkową wartość, że nie w stolicy się odbędą, a tutaj, gdzie te nasze relacje są tak intensywnie pielęgnowane.

 

Cała rozmowa wkrótce na youtube.com (kanał Radia Strefa FM).

 

Zobacz fragment

 


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PL ~PL (Gość)28.03.2017 14:43

Dobrze że nie pytał ją o wymiary.

21


chemik ~chemik (Gość)13.03.2017 19:46

Coś mi się tak wydaje, że Orban spotka się z prezydentem, ale Piotrkowa.....

48


ares1 ~ares1 (Gość)14.03.2017 06:35

Przez wizytę prezydenta Węgier PiS wykluczy Piotrków z mapy Polski po tym unijnym występie :)))

53


cynik ~cynik (Gość)13.03.2017 13:03

cyt"Stosunki między Polską a Węgrami są dobre" W biegłym tygodniu były bardzo dobre...Ale co jest dobre to nie jest niedobre. Fajnie ,że pani ambasador się cieszy ,że nie w stolicy będzie jube..jubileusz a w Piotrkowe. Tak więc Piotrków znowu wraca w chwale do wieku XV i XVI gdy był drugą "stolicą". O powrocie do dawnych czasów świadczą zresztą dziurawe ulice dawniej trakty gdyż tak jak wtedy nimi się specjalnie nikt nie przejmuje.
Adres: http://epiotrkow.pl/news/Nowa-ambasador-Wegier-w-Radiu-Strefa-FM,27878

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat