Nowa „Hawana”. Praca wre nawet w święta

ePiotrkow Poniedziałek, 01 maja 201743 21824
Budynku historycznego kina już nie ma, a piotrkowska Krzywda zmienia swoje oblicze. Wkrótce w miejscu, gdzie stała „Hawana” pojawi się budynek, w którym nie zabraknie restauracji, pubu, małego kina a może i kasyna. Pracowników na placu budowy spotkaliśmy nawet 1 maja w dniu … Święta Pracy.
fot. A. Wolski

Przypomnijmy co kilka miesięcy temu na antenie Radia Strefa FM zapowiadał przedstawiciel inwestora. - Wszystko oczywiście będzie zależało od przyszłych najemców. Pierwsze sygnały, jakie od nich otrzymaliśmy dotyczą nowego pubu, restauracji, małego, kameralnego kina, a nawet kasyna. Ale dziś jeszcze trochę za wcześnie o tym mówić. W każdym razie zainteresowanie wynajęciem terenu już jest - mówił przedsiębiorca.  Jak zapewniał właściciel obiektu, w nowym budynku nie będzie żadnego dyskontu spożywczego. - Chcemy by znalazło się tam trochę gastronomii, dyskoteka, może uda nam się ściągnąć jakiś dobry fitness klub, dla którego miejsce widzimy na górnej kondygnacji - powiedział w rozmowie z rozgłośnią Witold Krzeslak. 

Wizualizację nowego obiektu możecie zobaczyć tutaj: https://www.epiotrkow.pl/news/Tak-bedzie-wygladac-nowa-Hawana,25408


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

FELEK ~FELEK (Gość)01.05.2017 22:38

Może właśnie właściciel EUROPY dogadałby się z jakimiś deweloperami i zbudowaliby wspólnymi silami taki ekskluzywny tower/apartamentowiec! To by było coś!!! A wydaje mi się, że ten właściciel EUROPY to musi być jakiś SKNERUS albo co gorsza BIEDAK (umysłowy lub finansowy albo połączenie jednego i drugiego czyli POLITOWANIA GODNY BIZNESMEN!!!) WSTYD I HAŃBA !!! P.S. Pewnie zadawala się zarabianiem nędznego grosiwa na wynajmie banerów reklamowych - obciach wielki, zważywszy, że od dłuuuuuuuugiego już czasu nic się tam nie dzieje!!!

112


Witek ~Witek (Gość)01.05.2017 19:25

Centrum ktoś widać dobrze posmarował ,że to mógł kupić a wystarczyło remont zrobić .Skoro Hawanę sprzedali i zburzyli to pora na likwidacje amfiteatru bo to nie przystoi do nowego budynku

133


ptbcwzak ~ptbcwzak (Gość)01.05.2017 14:52

dyskoteka hahaha no tak przecież młode piotrkowianki muszą gdzieś ć-pać i się puszczać pzdr dla kumatych !

916


ESTETA ~ESTETA (Gość)01.05.2017 16:12

W tym miejscu powinien powstać o wiele wyższy budynek - współczesny elegancki/prestiżowy architektoniczny obiekt/apartamentowiec, z którego jako mieszkańcy moglibyśmy być dumni!!! Z tego wieżowca roztaczałby się piękny widok na starą/zabytkową część tego miasta. Taki TRIBUNAL TOWER – na miarę Piotrkowa - mógłby stanowić jednocześnie kompleks mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny. Bo jak dotychczas to nie ma w naszym mieście oryginalnego APARTAMENTOWCA z prawdziwego zdarzenia. Lokalni deweloperzy budują tylko takie "psie budy"/"współczesne bloki" i to w dodatku w miejscach, które nie są interesujące infrastrukturalnie. Czas na to aby powstał taki obiekt, o którym wspomniałem powyżej, bo tylko taki wielofunkcyjny układ urbanistyczny spowoduje "życie/tętno danego miejsca". Uważam, że wielu byłoby zainteresowanych zakupem APARTAMENTU w takim wyjątkowym miejscu. Skoro już nie powstanie taki kultowy architektoniczny obiekt w tym miejscu, to może KTOŚ pomyśli o innych lokalizacjach, np. ul. Sienkiewicza - obecny DH SEZAM (aktualnie ruina i wstyd dla miasta!!!) albo ul. Wspólna - plac w okolicy Zamku/muzeum. Realizacja takiego ambitnego projektu w tej drugiej wskazanej lokalizacji z pewnością ożywiłoby ten obszar miasta, który jest zupełnie martwy. Apel do tych, którzy w tym temacie MOGĄ COŚ ZDZIAŁAĆ: ZORGANIZUJCIE SIĘ I STWÓRZCIE WSPÓLNIE COŚ WYJĄTKOWEGO I CO BĘDZIE SWOISTYM MAGNESEM DLA OŻYWIENIA/UATRAKCYJNIENIA MIASTA!!! Czy Piotrków musi zawsze być taki nieatrakcyjny/poniżej przeciętny architektonicznie???

188


LUQ LUQranga06.05.2017 02:47

mam nadzieję że nie będzie tam miejsca dla żadnego banku

20


97-300 97-300ranga02.05.2017 13:35

Mimo szczerych chęci nie widzę tam nic takiego co wskazywałoby na to że praca tam wre, jeden robotnik maluje prawdopodobnie Abizolem stopę i kawałek słupa,drugi odpina szalunek a w lewym górnym rogu dwóch panów ściemnia jak może,marazm,aby do fajrantu.

55


97-300 97-300ranga02.05.2017 12:38

Z budynku po restauracji "Europa" od dawna unosi się smrodek , tą sprawą powinna się zająć prokuratura i CBA.

91


abc ~abc (Gość)01.05.2017 13:24

Czas najwyższy zrobić porządek z ruiną restauracji Europa!!! Własciciel winien jeszcze zapłacić duze kary!!!

471


ares1 ~ares1 (Gość)01.05.2017 15:28

Jeszcze zapomnieli o banku :)))

152


Mądry ~Mądry (Gość)02.05.2017 00:02

Miasto powinno w tym miejscu postawić BIBLIOTEKĘ, z kawiarenkami dla starszych ludzi, żeby mogli poczytać, z kawiarnią dla młodszych, z free wifi. Powinny się tam odbywać koncerty i powinno być ZAPLECZE dla amfiteatru. Powinien być jakiś klub dyskusyjny, kino studyjne czy modelarnia dla młodzieży. Klub tańca, niekoniecznie kolejna siłownia czy inny lumpex. Tak jest w innych miastach. Budynek w tym miejscu nie miałby konkurować z DK czy ODA ale być ich UZUPEŁNIENIEM z główną funkcją BIBILIOTECZNĄ i audiowizualną. Jeśli Mc Donalds może dawać wifi za free, to może warto by było ożywić Krzywdę? Oczywiście już za późno...

65


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat