Nocne śpiewanie w Centrum idei „Ku Demokracji”

ePiotrkow Wtorek, 04 września 20180 1887
XIV Festiwal „Nocne Śpiewanie” rozpocznie w piątek 7 września o godz. 20.00 koncertem Piotra Goljata, który zaśpiewa piosenki wielkich Nieobecnych. Na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie towarzyszyć mu będą Sebastian Ruciński (gitary) i Piotr Górka (kontrabas).

Piotr Goljat to wokalista, pianista, kompozytor, pedagog. Realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami. W latach 2006–2017 współpracował z rockowym zespołem Rezerwat. Od listopada 2009 stale koncertuje z Elżbietą Adamiak. Współpracował także z Jerzym Filarem, Andrzejem Poniedzielskim, Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności” w Warszawie, Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, czy Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego pod patronatem radiowej „Trójki” w sopockim Teatrze Atelier. W 2013 roku ukazała się autorska płyta artysty zatytułowana „A może by tak... Tuwim?”, w całości poświęcona twórczości Juliana Tuwima.

 

Drugi koncert w ramach XIV Festiwalu „Nocne Śpiewanie” odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 17.30 także na dziedzińcu CiKD. Wystąpi Lubelska Federacja Bardów.

 

Lubelska Federacja Bardów to grupa zaliczana do legend Krainy Łagodności. Federację tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej (literackiej, kabaretowej, poetyckiej). W przyszłym roku będzie obchodzić swoje 20. urodziny. Sposobem organizacji pracy przypomina piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Zespół koncertował na wielu estradach polskich oraz poza granicami kraju – w USA, Francji, Austrii, na Ukrainie, w Irlandii oraz wielokrotnie w Wielkiej Brytanii. Swoje płyty Federacja nagrywała (m.in.) w studiu pr. III Polskiego Radia – im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Słuchacze usłyszą piosenki wybrane z całego dorobku zespołu, te najchętniej słuchane przez publiczność i często wykonywane wspólnie z nią - głównie z płyt „Imperium”, „Tygiel” i najnowszej „Bardziej”.

Wystąpią: Marek Andrzejewski, Jan Kondrak, Piotr Selim, Katarzyna Wasilewska.

 

Ze względu na duże zainteresowanie koncertami, organizator wprowadził bezpłatne (!) zaproszenia jednoosobowe, gwarantujące miejsce siedzące. Wejściówki można otrzymać w Biurze Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie, ul. Rycerska 3 (czwartek i piątek w godz. 10.00 – 15.00).


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat