Noclegownia już przepełniona

Strefa FM Czwartek, 04 grudnia 201445 7530
Pomimo że nie ma jeszcze wielkich mrozów, to w piotrkowskiej noclegowni zaczyna brakować miejsca. Już teraz przyjętych jest o kilkanaście osób więcej niż powinno.

- Ośrodek jest przeznaczony dla 60 osób, w tej chwili jest 80. Kolejne możemy położyć jedynie na materacu, jeśli znajdziemy miejsce. Jeszcze nie ma aż tak srogiej zimy, a osób jest już naprawdę dużo. Dobudowujemy drugą stronę, prawdopodobnie do końca roku będzie skończona, więc docelowo będzie dodatkowych 30 miejsc, bo zapotrzebowanie jest bardzo duże. Są ludzie, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy, bo są zmarznięci i nie mają dokąd iść, a są i tacy, którzy piją na własne życzenie i przewracają się gdzie bądź - mówi Piotr Kindilichi, pełniący obowiązki kierownika schroniska dla bezdomnych

Policja apeluje, by nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. - Policjanci z piotrkowskiej Komendy i podległych komisariatów, patrolując ulice, zwracają szczególną uwagę na takie osoby. Sprawdzają też pustostany i miejsca, gdzie mogą się gromadzić. Ważne jest również, aby mieszkańcy przekazywali policji, strażnikom miejskim czy pogotowiu ratunkowemu informacje na temat takich osób. Nie przechodźmy obojętnie obok nieprzytomnych, upojonych alkoholem czy śpiących w chłodnych, nieprzystosowanych do tego miejscach. W ten sposób możemy uratować komuś życie – mówi Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.

W ostatnich dniach policja już kilka razy interweniowała w takich przypadkach.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

michał22 ~michał22 (Gość)05.12.2014 04:02

"Al-Bundy" napisał(a):

pierw mądralo zacznij odróżniać chrzescijanstwo od katolicyzmu. wez sam pismo w ręke a zrozumiesz że Watykan to sekta. ludzie to owieczki, organizacja to sekta.

40


baas ~baas (Gość)04.12.2014 22:18

Zapomniałem . Moje niemałe podatki idą teraz do innej Gminy;

20


Al Bundy Al Bundyranga04.12.2014 21:35

Mnie zastanawia, czemu kościoły się nie angażują w pomoc bezdomnym. Może to sprzeczne z chrześcijańską filozofią?

94


Tartu Tarturanga04.12.2014 21:30

"Ignacy" napisał(a):
Co ze stara noclegownia na ul. Belzackiej? Piękny piętrowy domek który przeszedł remont.
Co z nim dalej? Czyżby czekał aż któryś z możnych kupi go za przysłowiową złotówkę?


To była własność jakiegoś chyba lekarza- który ofiarował dom pod noclegownię ale nie wiem na jakich zasadach. Ale co z tym dalej to nie wiem.

50


eva ~eva (Gość)04.12.2014 20:24

"tutaj" napisał(a):
tutajranga
5 godzin temu, 15:12
To nie noclegownia, to pensjonat.


najlepiej gdyby jedli gówno z kaszą i spali na podłodze, wtedy byłoby sprawiedliwie, przecież to lumpy, pijaki i wyrzutki, prawda "tutaj"? znam kilku hmm pensjonariuszy i znam ich pokręcone życiorysy, życzę ci wszystkiego najlepszego i obyś nie musiała szukać wygód w noclegowni..

42


RADNY - zaradny ~RADNY - zaradny (Gość)04.12.2014 17:25

"mieszkaniec-nieobojetny-na-biede-i-krzywde-ludzka" napisał(a):

Nie po to zostałem radnym-zaradnym, żeby myśleć o drobnych sprawach, myślę o dużych dla siebie.

92


Piotrkowianin Piotrkowianinranga04.12.2014 16:59

"baas" napisał(a):
Dlatego już w tym pięknym grodzie miodem i mlekiem płynącym nie mieszkam :-)

A to Ci dobrze. A my się musimy męczyć z tym złodziejstwem i głupotą...

91


baas ~baas (Gość)04.12.2014 15:56

Dlatego już w tym pięknym grodzie miodem i mlekiem płynącym nie mieszkam :-)

91


tutaj tutajranga04.12.2014 15:12

To nie noclegownia, to pensjonat. Akurat wiem, co tam jest. Zmuszona do mówienia- powiem. Szlag najjaśniejszy może trafić.
Nie ma miejsca? To znajdźcie dmuchane materace i zainstalujcie w przedsionku kuchni i na zapleczu z czterema lodówkami, bo przecież mięso nie może być w tej samej lodówce, co ryby. Musielibyście mnie zamordować, żebym o tym zapomniała. Skąd wiem? Bo tam pracowałam. Dlaczego tam pracowałam? O tym gdzie indziej. Panie prezesie, dlaczego zapłacono za remont dachu?

121


gość2310 ~gość2310 (Gość)04.12.2014 15:03

do ciekawy...
P Ela już tam nie pracuję , nareszcie

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat