Noclegownia już przepełniona

Strefa FM Czwartek, 04 grudnia 201445 7252
Pomimo że nie ma jeszcze wielkich mrozów, to w piotrkowskiej noclegowni zaczyna brakować miejsca. Już teraz przyjętych jest o kilkanaście osób więcej niż powinno.

- Ośrodek jest przeznaczony dla 60 osób, w tej chwili jest 80. Kolejne możemy położyć jedynie na materacu, jeśli znajdziemy miejsce. Jeszcze nie ma aż tak srogiej zimy, a osób jest już naprawdę dużo. Dobudowujemy drugą stronę, prawdopodobnie do końca roku będzie skończona, więc docelowo będzie dodatkowych 30 miejsc, bo zapotrzebowanie jest bardzo duże. Są ludzie, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy, bo są zmarznięci i nie mają dokąd iść, a są i tacy, którzy piją na własne życzenie i przewracają się gdzie bądź - mówi Piotr Kindilichi, pełniący obowiązki kierownika schroniska dla bezdomnych

Policja apeluje, by nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. - Policjanci z piotrkowskiej Komendy i podległych komisariatów, patrolując ulice, zwracają szczególną uwagę na takie osoby. Sprawdzają też pustostany i miejsca, gdzie mogą się gromadzić. Ważne jest również, aby mieszkańcy przekazywali policji, strażnikom miejskim czy pogotowiu ratunkowemu informacje na temat takich osób. Nie przechodźmy obojętnie obok nieprzytomnych, upojonych alkoholem czy śpiących w chłodnych, nieprzystosowanych do tego miejscach. W ten sposób możemy uratować komuś życie – mówi Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.

W ostatnich dniach policja już kilka razy interweniowała w takich przypadkach.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

otomi ~otomi (Gość)09.12.2014 04:15

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi, a już na pewno nie potrzebuje poklasku.Piszemy tu o noclegowni, którą reprezentuje kierownik, w artykule.Padają zapytania,słowa krytyki też co do wypowiedzi tegoż kierownika, a nie jego osoby.Ktoś się tu bardzo zapowietrza obroną człowieka, który jako człowiek przecież nie jest atakowany.Jako kierownik noclegowni dla bezdomnych, wypowiadając się publicznie, jest osobą publiczną i podlegają ocenie jego słowa, działania, czy brak działań.Nie widać tu żadnych komentarzy na temat osoby tego pana, poza jednym, jak mniemam w odpowiedzi na te wynoszenie tego pana na piedestał.Śmieszne jest stwierdzenie, że ktoś p.Piotrowi zazdrości i dlatego nieprzychylnie się o nim wyraża.Czego można zazdrościć człowiekowi, jak wynika z jednego wpisu, który sam za siebie, przynajmniej teraz decyduje, bezdomności? Idiotyczne podejście.Te głosy o wspaniałości, sercu tego pana świadczą tylko o tym, że coś jest na rzeczy i to wewnątrz noclegowni.Dziś dwie osoby, które potrzebują i szukają schronienia w przypadku mrozów, odpowiedziały : "Wszędzie, tylko nie tam, nie na Wronią". Nie są to alkoholicy ani narkomani.Nie chcieli komentować co tam się dzieje, powiedzieli tylko, że na pewno ujawnią upokorzenia, jakich tam doznali.Otrzymali adresy odległych noclegowni, sprawdzonych, i odpowiedzieli, że z tamtych pomocy skorzystają.Tymi osobami zainteresowali się ludzie,nie zajmujący się zawodowo pomaganiem ludziom, tylko faktycznie z odruchu serca.To tak pod rozwagę tym zakochanym, bo to chyba o to chodzi,obrońcom p. Piotra, który nie widać, żeby był tu atakowany.Sami prowokujecie sytuację, że bardzo możliwe, skoro pojawił się jeden wpis na temat tego pana, to pojawić się mogą następne i na pewno nie z powodu zazdrości, bo nie ma czego.Chyba, że ktoś już ma tak porąbane w głowie, że bezdomność uważa za szczyt marzeń i szczęścia.No stali mieszkańcy noclegowni mogą tak uważać, choćby z powodu zrytej psychiki, niestety utrwalanej w noclegowni.Nikt zdrowo myślący nie chce być bezdomnym, chyba, że ma z tego tytułu jakieś profity, ale przecież takie myślenie ma krótkie nogi i jest chore.Ludzie, których los doświadczył okrutnie, miejcie swoją godność, nie dajcie się tumanić i upokarzać.Piszcie i mówcie, jeśli nie dla siebie, to dla tych, którym zamyka się usta, za bezbronnych,którzy są ofiarami bezduszności, manipulacji, którzy się boją, którym grozi zamarznięcie, choroby, nieludzkie traktowanie.

40


beata77 ~beata77 (Gość)19.01.2015 22:18

Przez tyle lat pan Piotr siedzi w noclegowni ,dla czego pracy nie szuka mieszkania,bo mu jest tak dobrze znam go osobiście,wiem co to za czlowiek

30


ares1 ~ares1 (Gość)11.12.2014 07:12

Jak mało miejsca to do UM tam jest gdzie kogo położyć :)))

50


NiE ~NiE (Gość)11.12.2014 06:37

Na to wygląda, że faktycznie noclegownia nie jest noclegownią tylko pensjonatem, do tego prywatnym, za względu na prywatę jaka tam funkcjonuje pod przykrywką stowarzyszenia, które jest finansowane i to słono przez prezydenta.Sprawdziliśmy dla porównania,dane dostępne w internecie,jakie sumy są przyznawane noclegowniom w całym kraju.Zastanawiający jest fakt, że noclegownia w Piotrkowie ma przyznawane największe sumy w całej Polsce.Inne noclegownie, które nie mają takich takich "problemów" jak ta, choćby brak miejsc dla bezdomnych,potrafią sobie radzić bez nadgorliwości finansowej urzędów gmin czy miast.Inne noclegownie nie biją na alarm, że brakuje miejsc dla potrzebujących pomocy, tam zawsze jest pomoc i drzwi otwarte i nie sępią od urzędów.Nasuwa się pytanie: czy piotrkowski urząd nie przyczynia się do tego, że to nie jest noclegownia, tylko pensjonat? Czy to nie jest działanie szkodliwe, głownie dla bezdomnych potrzebujących pomocy, którzy służą tylko do manipulowania i przykrywki rzeczywistych, zaciemnianych faktów? "tutaj" w pełni się z Tobą zgadzamy!Najwyższy czas przyjrzeć się dokładniej pensjonariuszom, stałym rezydentom pensjonatu zwanego noclegownią.Na pewno media i instytucje wyższego szczebla zajmą się tym pensjonatem skutecznie.

41


tutaj tutajranga09.12.2014 15:40

Jeszcze raz mówię: to nie jest noclegownia, to jest pensjonat. Naturalnie, musi być jakiś procent rzeczywiście potrzebujących pomocy, żeby kasiora mogła płynąć: tak samo, jak proporcje pełnosprawnych do niepełnosprawnych w zakładach "pracy chronionej".
Dupa, dzieci, dupa. A my wszyscy w tej dupie.

31


zimno ~zimno (Gość)07.12.2014 22:26

Na jakich zasadach działa ta noclegownia? Pytam, bo wiem na jakich zasadach działają noclegownie, czy Domy Pomocy Społecznej, Domy Samotnych Matek z Dziećmi w innych miejscach w całym kraju, nie wnikając w szczegóły przestrzegania tych zasad.Z tego co czytam, rozumię, że w tej noclegowni można sobie mieszkać latami.Co gorsza, mając rodzinę, która w pierwszej kolejności jest zobowiązana do pomocy.Czy MOPR i Urząd Miasta to nie interesuje? Czy finansują noclegownię i "rozliczają" tylko z papierków? A gdzie czynnik ludzki? Brakuje miejsc dla bezdomnych potrzebujących pomocy w trudnym okresie zimowym, a spora grupa ludzi jest tam na stałe od wielu lat przez wszystkie pory roku?.No to jak to jest w tej noclegowni? Można sobie tam mieszkać na stałe, zajmując tym samym miejsca dla potrzebujących pomocy w kryzysie, czy podczas trwania zimy? Może ktoś to wytłumaczyć? "obserwator" pisze, że p.Piotr "od wielu lat". Od wielu lat jest kierownikiem noclegowni, czy od wielu lat tam jest jako, nie wiem, pensjonariusz, czy podopieczny? Kierownikiem przecież można być wiele lat, pomijam tu wszelką ocenę pracy i wywiadu udzielonego przez p.Piotra, bo nic tutaj pojąć nie mogę.Dobrze byłoby, żeby to było wyjaśnione choćby ludziom, którym nie jest obojętny los człowieka.Noclegownia dla bezdomnych, jak sama nazwa wskazuje, no właśnie czym jest ta noclegownia i komu służy?W moim domu, na niewielkiej powierzchni mieszkają trzy rodziny, trzy pokolenia.Od wielu lat jesteśmy na liście oczekujących na mieszkanie socjalne choćby dla jednej rodziny i pewnie będziemy czekać do końca życia.Żyjemy bardzo skromnie, ale godnie, nie korzystamy z pomocy opieki.Jak w tej noclegowni można sobie tak mieszkać latami, to może my, starzy byśmy sobie tam poszli, żeby zrobić trochę miejsca dla dzieci i wnuków.Jakoś nam to nie przyszło do głowy do tej pory, ale skoro tak można, a tu widzę, że można, to czemu nie.Obawiam się, że bylibyśmy odprawieni z kwitkiem i słusznie, bo nocować, choćby w czworo na jednym łóżku, czy podłodze możemy.Wiem jednak, że są ludzie w gorszych sytuacjach życiowych i moim skromnym zdaniem noclegownia powinna być dla nich i spełniać rolę przejściowej pomocy, a nie stałego miejsca pobytu. To jakaś paranoja z tą noclegownią?

32


GOSC ~GOSC (Gość)07.12.2014 20:51

"fote" napisał(a):

co to znaczy to twoje P.O.

01


abkkwo ~abkkwo (Gość)07.12.2014 19:51

Jestescie okrutni nie znacie czlowieka a oceniacie PIOTR bo o nim mowa jest naprawde czlowiekiem z dobrym sercem!!!!! ~gosciu (Gość) masz stu prcentowa racje rowniez mysle ze to czysta zazdrosc znam Piotra osobiscie i nigdy nie slyszalem/am zeby wypowiadal sie zle na temat ludzi przebywajacych w osrodku czy poza nim a to ze cyt. Piotrus K. to sam na swoje zyczenie trafil, tam gdzie trafil. NIE wasza sprawa dlaczego i jak to sie stalo ze tam trafil Pilnujcie swojego nosa!!!! Upadl i to niezle ale pozniej sie podniosl i jest KIMS jemu sie udalo!!!! Powiem krotko to jest odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku!!! DO ~fote (Gość) jest bohaterem dla tych ktorym duuuzo pomogl i zapewniam nie robi On tego na pokaz zeby okrzyknac go bohaterem!! Wierzcie mi na slowo dla Piotra liczy sie tylko praca noclegownia pomoc ludziom ktorzy tam przebywaja!!!!!

11


gosciu ~gosciu (Gość)07.12.2014 17:54

a ja uwazam ze wszystkie te osoby zle wypowiadajace sie na temat Piotra sa najzupelniej zazdrosne:) ze po kryzysie w swoim zyciu teraz doszedl do czegos i jest KIMS!!!!!naprawde wspanialy czlowiek!!!

12


Piotrkowianin Piotrkowianinranga07.12.2014 17:01

"fote" napisał(a):
Tak ogólnie to mam wrażenie, że jedna osoba,pisząca na tym forum, nie czuje się zbyt bezpiecznie.Czyżby była zastraszana? Pytanie retoryczne, ale takie odnoszę wrażenie.

A kogo masz na myśli? Czyżby użytkowniczkę tutaj?
To masz i czytaj:
http://mariagladysz.blogspot.com/
http://quisatz.republika.pl/strona/index.html

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat