Noc Świętych w wigilię Wszystkich Świętych

ePiotrkow Poniedziałek, 21 października 20197 2578
„Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi” (Mt 5, 16) to hasło tegorocznej „Nocy Świętych” organizowanej w Piotrkowie Trybunalskim.

Tradycyjnie wydarzenie to odbędzie się 31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Przez miasto przejdzie korowód świętych, czyli wiernych przebranych za swoich ulubionych świętych i patronów.

 

- Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci, młodzież, dorosłych – całe rodziny. Aby wziąć udział w konkursie, będącym częścią zabawy, wystarczy przebrać się za swojego patrona lub ulubionego świętego i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego się go wybrało - zachęcają organizatorzy. 

 

19.00 – rozpoczęcie /kościół Najświętszego Serca Jezusowego, Al. Armii Krajowej 19/

19.30 – korowód świętych /przejście, osób przebranych za swojego patrona lub ulubionego świętego, do kościoła akademickiego Panien Dominikanek, wejście od pl. Kościuszki/

20.00 – rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie /dziedziniec Centrum idei „Ku Demokracji”/

20.45 – adoracja i uwielbienie

 

 

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

3

9


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Eduardo ~Eduardo (Gość)22.10.2019 22:06

I bardzo dobrze. To nowa tradycja, lepiej by sie umocniła. Halloween to sztuczne święto, sztucznie przeszczepione na nasz grunt. Ludzie znają go w 99% wyłącznie z filmów. A skoro to Ameryka (chociaż w zasadzie wywodzi się z innej części świata) to rzecz jasna musi obrosnąć komercyjną otoczką, na której ktoś zarabia.
Nadmieniam, że Halloween jest dla nas zupełnie sztucznym świętem, stojącym w opozycji do 1 Listopada, który powinien być czasem zadumy, refleksji, wspomnieniem zmarłych bliskich itd. Amerykanie podobne święto obchodzą w innym terminie ale wtedy też nikomu nie w myśl stroić dynie czy przebierać się za strachy. Obchodzący Halloween to dla mnie ludzie którzy muszą papugować inne tradycje, bo obrażają się na swoje, ludzie bez pomysłu, takie beznamiętne ksera.

21


gość ~gość (Gość)21.10.2019 08:37

I to ma być nasza tradycja? Marsze katolickich przebierańców to hipokryzja skoro tego samego dnia oczernia się Halloween działające bardzo podobnie. Ponadto polską tradycją są dziady

187


gość ~gość (Gość)22.10.2019 10:24

Żenująca ta impreza.

54


ngosć ~ngosć (Gość)22.10.2019 11:04

Impreza nie mająca nic wspólnego z wiarą w Boga

54


gość ~gość (Gość)21.10.2019 15:21

Halloween tradycja człowieku to uczczenie śmierci to chyba ty jesteś hipokrytą a nie ludzie którzy wierzą w świętość widzę że się do kościoła nie chodzi więc się nie wypowiadaj na takie tematy.

36


gość ~gość (Gość)21.10.2019 15:01

I zaczęło się szczekanie znawców tematu.

16


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat