Noc Świętojańska na Placu Straży

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 17 czerwca 201927 7548
To będzie wielkie wydarzenie. Noc Świętojańska w Sulejowie, która znana była kiedyś pod nazwą „Majenie tratew”, a jej tradycja sięga przełomu XIX i XX wieku oraz otwarcie kolejnej zrewitalizowanej części Sulejowa, czyli Placu Straży – to dwie części jednej, niepowtarzalnej imprezy, na którą w niedzielę 23 czerwca zapraszamy do Sulejowa.

Odbędzie się coroczny „kult wianka”, czyli Noc Świętojańska – Magia Światła i Wody.

 

Wystąpią zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie, a wśród nich między innymi:

- Zespół Wokalny Cykady, który zaprezentuje nagranie, dzięki któremu grupa nagrała płytę promującą województwo łódzkie w Radiu Łódź,

- po raz pierwszy w nowych strojach zaprezentuje się dwudziestoosobowy zespół ludowy Piliczanie,

- Sulejowska Grupa Teatralna aMOKtorzy, która przypomni spektakl „Opowieść o S”.

 

O godzinie 20.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Placu Straży z udziałem zaproszonych gości, a na finał przewidziany jest świętojański spływ kajakowy, profesjonalny pokaz fajerwerków, pokaz laserowy oraz DJ Kelvin Show, który będzie rozgrzewką przed koncertem gwiazdy polskiej sceny tanecznej, zespołu After Party.

 

 

 

(materiały: Urząd Miejskie w Sulejowie) 


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.06.2019 06:06

Co tam Kurnędz, my na Dobrej wodzie to oddychać nie możemy bo ja auto, qład albo motor przejedzie to pół godziny piach wisi w powietrzu i między zębami! Wy chociaż asfalt macie! Nie to co u nas w mieście wiocha na całego i co? Obiecanki cacanki! Szkoda, że zawiedliśmy się na radnym, ale co ? Będziemy pamiętać!

111


Donek ~Donek (Gość)17.06.2019 15:55

Pięknie, tylko jak dojechać z Kurnędza, koło wapienników to jakiś amagedon jest a Radny nic z tym nie robi, tylko pokazówki, a właśnie, kiedy będzie tam akcja sprzątania śmieci? Pooglądam sobie focie!

121


Sulejowiak ~Sulejowiak (Gość)18.06.2019 16:39

A właśnie, że tak! Pan Bartosz jest bardzo dobrym PRZEWODNICZĄCYM! Jest o niebo lepszy od poprzednika! W każdym calu! Nawet spartakiady dla naszej Gminy wygrywa! Zazdrość przez ciebie przemawia , bix i tyle! Brawo Panie Bartoszu!

57


Do obserwera ~Do obserwera (Gość)19.06.2019 13:56

Co do aparycji to kwestia gustu ja myślę, że mimo wszystko teraz jest na duuuużo lepiej. Czy miał więsej powagi? Myślę, że twoja opina jest mylna bo fakt wiek Pana Bartosza a poprzednika to duża różnica, tutaj lepiej pasował dla oka poprzednik. Ale nie wiek decyduje o tym kto jestPrzewodniczącym w Radzie. Co do doświadczenia, czym poprzednik Pana Bartosza zasłynął nie był przecież pierwszy raz był Przewodniczącym, wcześniej nie był nawet vice. Zastanów sìę nad tym. Ja myślę, że jest duuużo lepiej.

36


gość ~gość (Gość)18.06.2019 23:04

Skyv musi, bo się udusi

10


bix ~bix (Gość)18.06.2019 12:24

do Sulejowiak i Sulejowianeczka: Czy słonce rozumy już do końca wypaliło? Może warto zacząć chodzić w czapeczkach? Promujecie największego nieroba i karierowicza w Radzie! Porozmawiajcie z jego nauczycielami jaki był "wybitny" w szkole. Sprzedawca telewizorów i odkurzaczy. To tego sie nadawał i do niczego więcej.

83


Sulejowiak ~Sulejowiak (Gość)17.06.2019 14:27

Panie Bartoszu tak trzymać świetna promocja Gminy! Wreszcie jest się czym pochwalić! Brawo! Niech Rada da przykład i będzie w całości!

611


Paulenka ~Paulenka (Gość)18.06.2019 10:26

wszystko fajnie pięknie tylko szkoda że zespół tak późno

22


Parafianin ~Parafianin (Gość)17.06.2019 17:02

A, co na te pogańskie zwyczaje mówi ksiądz?

113


gość ~gość (Gość)17.06.2019 16:10

Noc Kupały a nie przywłaszczanie prastarych świąt i wciskanie kitu.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat