Noc Muzeów w Piotrkowie przyciągnęła całe rodziny (galeria)

ePiotrkow Sobota, 15 maja 20219 4048
Sobotnie wydarzenia z okazji Nocy Muzeów skłoniły wiele osób, by odwiedzić piotrkowskie muzea. Stałe i czasowe wystawy zostały tego dnia wzbogacone także pokazami. Na Rynku Trybunalskim można było zobaczyć rekonstrukcje dawnych zawodów, a przy Zamku zapoznać się z dawnymi egzemplarzami broni.

Ładuję galerię...

Muzeum w Piotrkowie witało odwiedzających już przy wejściu, gdzie można było nie tylko obejrzeć, ale też potrzymać i wycelować z pistoletów i karabinów. We wnętrzach nie brakowało chętnych, by podziwiać zabytkowe meble, portrety władców czy dawne stroje. Stałe i czasowe wystawy można było zwiedzać bezpłatnie.

 

Z kolei Muzeum Marcepanów przygotowało warsztaty z przygotowywania tego smakołyku. Wszystko pod okiem pracowników. Jednak nie tylko zajęcia przyciągnęły tu całe rodziny. W głównej sali można było zobaczyć nową wystawę poświęconą tradycjom komunijnym. Wystawa składa się z plansz zawierających mnóstwo informacji, a także z eksponatów. Wśród nich zobaczyć można książeczki do nabożeństwa, medaliki, różańce, a także dziewczęce sukienki komunijne. W sąsiedniej sali przypomniano część tradycji legionowych. W poszczególnych gablotach zaprezentowano elementy oręża, śpiewniki wojskowe oraz część oznak, jakie nosili poszczególni legioniści.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)17.05.2021 13:45

Podobno Allach nie widzi jak muzułmanie piją alkohol w piwnicy, więc bardzo możliwe że wszystkie wirussy, a szczególnie ten jeden, też mają opaski na oczach, tak jak Temida

20


ejachcezapytac ~ejachcezapytac (Gość)16.05.2021 19:42

ej, a chce zapytać: bonarek to już nie pracuje na uczelni? to gdzie? w tym pffff... muzeum marcepana?!

31


nnn. ~nnn. (Gość)15.05.2021 19:08

Ja tam nie byłem ,ale zdjęcia chyba "kłamią" a może mam tylko przywidzenia .Tzw. Zamek Królewski w Piotrkowie jak widać na obrazkach "pękał w szwach".

71


plm ~plm (Gość)16.05.2021 10:35

Brawo. Dobrze, że ktoś próbuje coś robić, ożywić Piotrków a zwłaszcza rejon starego miasta.

12


Sadzin?. Ew?a ~Sadzin?. Ew?a (Gość)15.05.2021 20:03

To była noc czy dzień muzeów ?

50


Sedes ~Sedes (Gość)15.05.2021 21:08

Ile wejście kosztuje?

30


+ ~+ (Gość)15.05.2021 18:35

Brawo! Marcepany są pyszne!

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat