Nieudany start Radka Grzybickiego

Strefa FM Niedziela, 22 września 20134
Nie udało się zapaśnikowi Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków Radosławowi Grzybickiemu sprawić niespodzianki jaką byłoby wywalczenie wysokiego miejsca w debiutanckim starcie w MŚ seniorów. Zawodnik AKS przegrał swój pierwszy pojedynek i zajął 22. miejsce w wadze do 96 kilogramów.

Radosław Grzybicki, dla którego był to pierwszy start w MŚ seniorów, nie miał szczęścia w losowaniu. Już w pierwszym pojedynku trafił na reprezentanta Bułgarii Vladislava Metodieva. Walka zaczęła się jednak po myśli Radka. Prowadził po pierwszej rundzie 2:0. W drugiej nastąpiła jednak prawdziwa katastrofa. Metodiev w parterze wykonał aż cztery wózki i wygrał walkę 8:2.

- Trudno na gorąco oceniać postawę Radka tym bardziej, że przebieg pojedynku znam tylko  opowieści naocznych świadków. Dziwne, że dał sobie w parterze zrobić aż cztery wózki. Na pewno szkoda tak szybkiej porażki gdyż był dobrze przygotowany do tych mistrzostw - powiedział dyrektor AKS Piotrków Piotr Stępień.

Mistrzem świata w kategorii do 96 kilogramów został Rosjanin Nikita Melnikov. Polacy zakończyli swoje sobotnie starty w Budapeszcie bez medalu. Najbliżej podium byli: Damian Janikowski (84 kg) i Edward Barsegjan (60 kg), którzy uplasowali się na piątych miejscach.