Nietypowa lekcja fizyki w IV Liceum Ogólnokształcącym

ePiotrkow Wtorek, 17 lutego 20153 6058
W poniedziałek (16 lutego) w IV LO w Piotrkowie odbyło się spotkanie z Tomaszem Sudujko, Krzysztofem Jakubowskim i Sławomirem Nowakowskim, pilotami, którzy w 2014 roku zdobyli tytuł najlepszej załogi amatorskiej na VII Jurajskich Zawodach Samolotowych im. Piotra Sikorskiego.

Ładuję galerię...

- Chcemy zachęcić młodzież do latania. Z każdym rokiem obserwujemy coraz większe zainteresowanie lotnictwem wśród młodych ludzi, zwłaszcza po takich spotkaniach jak dzisiejsze. Trafiają do nas zawsze jednak ci, którzy są najambitniejsi. Latanie jest sportem bardzo bezpiecznym, jeśli tylko przestrzega się przepisów - mówił Sławomir Nowakowski, pilot Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest szybownictwo, kto może zostać pilotem, jakie są wymagania wobec kandydatów, jak wygląda szkolenie oraz czy latanie na szybowcach jest bezpieczne.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (3)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Belfer ~Belfer (Gość)17.02.2015 15:49

No i to miała być lekcja fizyki ? Ile fizyki jest w reklamie AZM ? Wyjaśnili przynajmniej młodzieży na czym polega zjawisko tarcia, skąd się bierze podciśnienie, które unosi samolot ? Jeśli nie to szkoda czasu i pieniędzy podatnika na reklamy kosztem lekcji.

32


Zanzi ~Zanzi (Gość)17.02.2015 10:50

Chcą zachęcić, jasne, ale latanie i pochodne są przede wszystkim bardzo drogim hobby.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat