Nietrzeźwy i agresywny, kierował mimo sądowego zakazu

PolicjaTomaszów Środa, 04 sierpnia 20217 2132
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego, który mimo sądowego zakazu kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był agresywny, znieważył mundurowych i naruszył ich nietykalność cielesną. Kierujący po wytrzeźwieniu usłyszał szereg zarzutów, za które grozi mu kara więzienia.
fot.: Pexels

Dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał w niedzielę (1 sierpnia) zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, poruszającym się mini po osiedlu Zapiecek w Tomaszowie. Na miejsce natychmiast wysłano mundurowych. Tam spotkali właścicielkę mini, która stwierdziła, że pojazdem poruszał się jej partner, który obecnie śpi. Policjanci poinformowali 22-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego o przyczynach interwencji i poddali sprawdzeniu na zawartość alkoholu, które dało wynik blisko 1,5 promila.

 

Policjanci przystąpili wobec tego do badań retrospekcyjnych, które pozwalają ustalić kiedy i jak wiele alkoholu spożywał mężczyzna oraz czy był pod jego wpływem w czasie kierowania pojazdem. Gdy tylko poinformowali 22-latka o dalszym toku postępowania, ten zaczął się agresywnie zachowywać. Szarpał policjantów, a w trakcie przejścia do radiowozu, znieważał ich i naruszył nietykalność cielesną. Chciał zmusić mundurowych do odstąpienia od dalszych działań w jego sprawie. Jak się okazało, agresja spowodowana była tym, że mężczyzna mimo, iż nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, został już wcześniej zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Sąd nałożył wówczas na niego karę 3-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

22-latek po wytrzeźwieniu usłyszał szereg zarzutów, za które grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Keramzyt ~Keramzyt (Gość)06.08.2021 09:33

Mężczyzna?

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.08.2021 07:43

Obóz pracy dla chlajusow, jak w Rosji. I miska kaszu 2x dziennie. Alkoholizm wyjdzie z zawszonego łba

20


asdfg ~asdfg (Gość)05.08.2021 08:34

znieważył mundurowych - żeby mógł to zrobić, to mundurowi powinni mieć honor

04


figofago321 ~figofago321 (Gość)04.08.2021 20:31

Brawa dla sędziego, który dał zakaz kierowania pojazdami ! Premia się panu sędziemu należy !
Gdyby tylko publikowali wizerunki przestępców to sądy nie miały by co robić i o to się tak boją ...

30


Edward ~Edward (Gość)04.08.2021 19:39

Ta

20


świat się kończy ~świat się kończy (Gość)04.08.2021 11:38

Ja to od razu bym taką żonę olał i rozwód.Tak sprzedać własnego męża zwłaszcza ze spał??

16


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat