Nieprzemijające piękno secesji w piotrkowskim Muzeum

ePiotrkow Czwartek, 14 marca 20190 1724
W najbliższą niedzielę, 17 marca, Muzeum w Piotrkowie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Secesja - piękno nieprzemijające”. Na wystawie zostanie zaprezentowana unikalna w skali kraju kolekcja przedmiotów secesyjnych, należąca do cenionego chirurga angiologa dr n. med. Andrzeja Papiewskiego. Wśród prezentowanych przedmiotów będzie można zobaczyć między innymi wieczna pióra z epoki, a także grafiki i rysunki.

Ładuję galerię...

Muzeum w Piotrkowie zaprasza w najbliższą niedzielę, 17 marca, o godz. 15.00, na wernisaż wystawy pod tytułem „Secesja - piękno nieprzemijające”. Na wystawie zostanie zaprezentowana unikalna w skali kraju kolekcja przedmiotów secesyjnych, należąca do cenionego chirurga angiologa dr n. med. Andrzeja Papiewskiego, którego zamiłowanie do sztuki zaowocowało stworzeniem tego wyjątkowego i cennego zbioru małych dzieł sztuki. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić piotrkowskie muzeum w tym dniu, jak i w dniach kolejnych będą mogli zobaczyć wśród udostępnionych secesyjnych antyków między innymi bibeloty, serwisy kawowe, przedmioty użytku codziennego, a także kolekcję wiecznych piór, dedykowanych Polsce i Polakom, medale o tematyce łódzkiej, odznaczenia i medale medyczne oraz grafiki i rysunki.

 

Celem prezentowanej wystawy jest ukazanie przedmiotów wywołujących najsubtelniejsze wrażenia, budzące refleksje o ulotności i kruchości życia. Ekspozycja prezentowana będzie w Muzeum w Piotrkowie do końca maja bieżącego roku.

 

Dr Andrzej Papiewski jest absolwentem podyplomowych studiów w Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie na kierunku rysunek sztuki i antyków. W 2005 roku otrzymał on Honorową Nagrodę Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunina-Borkowskiego. Jest także członkiem Łódzkiego Klubu Kolekcjonerów, Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór oraz członkiem honorowym Rotary Club Łódź-Centrum. Wspiera działalność Stowarzyszenia Muzealników Polskich Oddziału w Łodzi. Pełni również funkcję wiceprezydenta Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

 

Wstęp na wernisaż wystawy jest nieodpłatny.

 

Foto: Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat