Niepełnosprawni znikną ze szkół? Piotrkowianie protestują

Strefa FM Wtorek, 04 września 201824 6101
Piotrkowianie solidaryzowali się w poniedziałek z rodzicami niepełnosprawnych dzieci. Wszystko dlatego, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło zasady kształcenia specjalnego. Najważniejszą zmianą jest zlikwidowanie nauczania indywidualnego na terenie szkoły.

Ładuję galerię...

Zdaniem protestujących, pozbawienie niepełnosprawnych dzieci możliwości uczęszczania na zajęcia do szkoły może mieć na nie negatywy wpływ. - Wyrzucenie dzieci ze szkoły to barbarzyństwo. Nie wyobrażam sobie  sytuacji, kiedy dziecko uczęszczając do szkoły publicznej, zna rówieśników i nauczycieli, nagle zostaje z tej placówki wyrzucone. Dziecko wtedy czuje się niepewnie. Te z z orzeczeniami najczęściej mają problemy psychiczne lub neurologiczne, więc negatywne emocje nie są dla nich wskazane - mówiła jedna z protestujących mieszkanek Piotrkowa.


- Mój syn miał nauczanie indywidualne w domu i kontakt z ogólnodostępną placówką rehabilitacyjną. W jego przypadku nauczanie w szkole nie byłoby korzystne, bo placówka musiałaby być odpowiednio dostosowana. Każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia i ma inne potrzeby, dlatego myślę, że to rodzic powinien decydować gdzie dziecko ma pobierać naukę. Z natury jesteśmy przystosowani do życia w stadzie, dlatego odmawianie komuś takiego prawa jest formą dyskryminacji. Nawet jeśli dziecko miałoby indywidualne nauczanie w innej sali szkolnej, to kontakt z koleżankami i kolegami na przerwie jest ważny, bo może być dla niego terapią - tłumaczył rodzic niepełnosprawnego dziecka.

 

Na płycie Rynku Trybunalskiego spotkało się w poniedziałek kilkanaście osób, z czego kilka z nich to rodzice niepełnosprawnych dzieci, a większa część to kandydaci w tegorocznych wyborach samorządowych.


Protesty pod hasłem "O godne życie i prawa osób niepełnosprawnych oraz realizację postanowień Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych" odbyły się w wielu polskich miastach.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

laura ~laura (Gość)04.09.2018 21:22

Polityczny lans kosztem niepełnosprawnych... A wystarczy ufundowac bezpłatne zabiegi w swojej klinice, utworzyć fundusz pomocy.. Problem jest złożony i PIS nie chce zrobic niczego przeciw dzieciom niepłnosprawnym - wręcz przeciwnie. To PO przez lata nie zronbiło nic dla tej grupy, a teraz posługuje się nimi bez najmniejszych skrupułów. A tym starym komuchom radzę zająć się uczciwą pracą i rzeczywistą pomoca potrzebującym - w końcu czasu i środków im nie brakuje....

124


swistak ~swistak (Gość)05.09.2018 08:33

kampania wyborcza kosztem niepełnosprawnych . a ta pani poseł nic nie zdziałała przez tyle lat u władzy a teraz wymaga

41


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)04.09.2018 11:26

A gdzie kościół w obronie najsłabszych??? A zapomniałem - tam się na tacę nie zbierze!!!

175


mom ~mom (Gość)05.09.2018 05:16

Cytuję:
Na płycie Rynku Trybunalskiego spotkało się w poniedziałek kilkanaście osób, .......... większa część to kandydaci w tegorocznych wyborach samorządowych

I przedwyborcze bicie piany ......... och, ach ............

41


gość ~gość (Gość)04.09.2018 22:03

PiS ma w poważaniu niepełnosprawnych. Tylko posady i Stołki dla swoich.

68


gość ~gość (Gość)04.09.2018 19:12

Ile szkół jest przystosowanych do przyjęcia osób niepełnosprawnych?

83


loahkd1 ~loahkd1 (Gość)04.09.2018 15:36

To jest hit! Najpierw nasi piotrkowscy politycy manifestowali żeby kobiety mogły legalnie podlegać aborcji a teraz walczą o prawa niepełnosprawnych hahahha

97


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)04.09.2018 14:05

Nie wiem czy wiecie pisowskie padalce,ale od 1.09 pisowe wprowadziły po cichu podwyżki cen paliw i wody.
Miłego dnia.

810


gość ~gość (Gość)04.09.2018 13:42

JESTEM za PIS, ale podejście do ludzi niepełnosprawnych tragiczne

56


gość ~gość (Gość)04.09.2018 13:32

Oj a PO wam dało dużo już by Polski nie było

97


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat