Niemieccy studenci zdobywali wiedzę w piotrkowskim Areszcie

AŚ Piotrków Czwartek, 25 kwietnia 20193 3502
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano zajęcia dydaktyczne dla niemieckich studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Ostfalii. Głównym celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat organizacji systemu resocjalizacyjnego i jego uwarunkowań instytucjonalnych oraz codziennej pracy ze skazanymi.

Ładuję galerię...

Okazało się, że leczenie odwykowe skazanych uzależnionych od alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych w oddziałach terapeutycznych to zupełnie nieznane zagadnienie dla gości z zagranicy. 

 

Szczególnym celem spotkania było pokazanie młodym ludziom, w jaki sposób funkcjonują jednostki penitencjarne o profilu terapeutycznym w Polsce na przykładzie piotrkowskiego więzienia, jednej z najlepiej zorganizowanych placówek tego typu w naszym kraju. Studenci przebywają w Polsce w związku z organizowaną przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego konferencją naukową „Investing in Families”.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.04.2019 12:03

Czy ta pani w różowej chuście na głowie to jedna z niemieckich studentek?

74


gość ~gość (Gość)25.04.2019 12:45

Raczej arabscy

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat