Nielegalne salony gier w Piotrkowie?

ePiotrkow Czwartek, 28 lutego 20199 9435
Czy w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonują nielegalne salony gier hazardowych? Wg jednego z mieszkańców istnieją dwa takie miejsca, jedno w centrum miasta, drugie na terenie piotrkowskiego blokowiska. Co na to policja i administracja skarbowa?
fot. pixabay

- Pomimo obowiązującej w kraju ustawy hazardowej, uniemożliwiającej prowadzenie salonów gier automatowych (jednorękich bandytów) bez pozwolenia Ministerstwa Finansów, w Piotrkowie istnieją dwa nielegalne miejsca gier – czytamy w mailu, który trafił do naszej redakcji. - Oba punkty zewnętrznie opatrzone są tym samym logo. O ile w pierwszym lokalu zachowane są jakiekolwiek pozory i należy przejść do tylnej sali, by móc zagrać na dotykowych monitorach, o tyle w drugim cały biznes widoczny jest gołym okiem z ulicy. Biorąc pod uwagę bardzo częste patrole policji na terenie tego blokowiska, aż trudno uwierzyć, że nikt nie zainteresował się tym nielegalnym biznesem - ani policja, ani urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej.


Okazuje się, że sprawa jest znana piotrkowskiej policji, ale do tej pory funkcjonariusze nie podejmowali we wskazanych miejscach żadnych interwencji. - Zostały powiadomione organy odpowiedzialne za nadzór nad działalnością określoną przez ustawę hazardową, w tym Krajowa Administracja Skarbowa, do której należy zwracać się z pytaniami – mówi Ilona Sidorko z biura prasowego piotrkowskiej komendy policji.

 

Przedstawiciel KAS zapewnia, że wszystkie informacje o punktach, w których urządzane są nielegalne gry hazardowe są weryfikowane, a same punkty likwidowane. Ewa Szkodzińska, naczelnik Wydziału do Spraw Komunikacji Krajowej Administracji Skarbowej w Warszawie mówi też, jakie metody stosują organizatorzy nielegalnych punktów z automatami do gier: - Z naszym obserwacji wynika, że coraz częstszym zjawiskiem jest zastępowanie nielegalnych automatów tzw. jednorękich bandytów, stanowiskami komputerowymi, na których można prowadzić nielegalne gry z wykorzystaniem internetu. Pojawiające się na rynku lokale oznaczone znakiem kryptowaluty oraz napisem np. „kafejka internetowa”, sugerujące punkt sprzedaży/kupna kryptowalut, są w rzeczywistości próbą zakamuflowania takiej nielegalnej działalności.

 

Delegatura Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Piotrkowie prowadzi kontrole obejmujące m.in. urządzanie nielegalnych gier hazardowych na automatach. Działania te są prowadzone głównie na terenie sześciu powiatów: opoczyńskiego, bełchatowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego i piotrkowskiego. Efektem kontroli, prowadzonych często przy współpracy z policją, jest zatrzymanie od początku roku przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 48 nielegalnych automatów do gier.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.03.2019 07:35

W Opocznie mniejsze miasto i Policja sprawna, może trzeba zaprosić Policję z Opoczna do Piotrkowa.

10


xx ~xx (Gość)28.02.2019 21:33

2 to ciut mało. Bo jest wiecej. Ale tak to jest. Policja wie, ale nie może za bardzo nic zrobić, bo musza mieć dowody. Tak samo jak z ruskimi fajkami, spirytem itp. Wszyscy wiedza, policja też ale muszą mieć dowody których nie potrafi zdobyć a wystarczy wejść i kupić i już jest dowód.

20


wojciech ~wojciech (Gość)28.02.2019 16:53

może prowadzi ktoś związany z jedyną słuszną partą i dlatego nie reagują ?

51


lolek ~lolek (Gość)28.02.2019 16:22

ja tam w lokalach tłumów nie widzę coś nie tak z tymi casynami ,a artykół jak by tam przynajmniej 5 osób na dzień było

22


Al Capone ~Al Capone (Gość)28.02.2019 13:52

Piotrków to istna stolica hazardu i rozpusty w Rzeczpospolitej Pisowskiej, takie Las Vegas albo ewentualnie Tuszyn Las.

70


g,r ~g,r (Gość)28.02.2019 10:09

w łodzi jest ich z 50 i nikt się nie burzy

72


sid ~sid (Gość)28.02.2019 09:34

przecież koło straży miejskiej była policja miesiąc czy półtora temu i po trzech dniach dalej działa więc nie do końca chyba nie legalne ,a po drógie to tam ,żadnych maszyn nie ma ,ale na prywatnych adresach domowych jest sporo

80


gość ~gość (Gość)28.02.2019 08:37

Urzędnicy sami grają ????????????????główna ulica miasta centrum koło straży miejskiej kwitnie hazard od roku i nikt nie widzi ????????????????????

140


gość ~gość (Gość)28.02.2019 08:14

Urzędnicy którzy tak szukają afer już raz z "Ruletką" się ośmieszyli... więc lepiej niech szukają gdzie indziej bo znowu w sądzie oczami będą przewracać ????

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat