Niektóre samorządy nie chcą wyborów prezydenckich na swoim terenie

ePiotrkow Poniedziałek, 30 marca 2020123 5101
Taką decyzję podjął m.in. prezydent Ciechanowa. - Poinformowałem Państwową Komisję Wyborczą, że jako prezydent miasta nie przeprowadzę na terenie Ciechanowa procedury wyborów powszechnych prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyznaczonych na 10 maja – oświadczył na Facebooku Krzysztof Kosiński. Prezydent Piotrkowa na razie czeka.
fot. pixabay

Wyborów na swoim terenie nie zorganizuje też m.in. prezydent Będzina (Śląskie) Łukasz Komoniewski. - Podjąłem decyzję, że nie podpiszę stosownych dokumentów w sprawie wyborów - nie zamierzam narażać zdrowia i życia tysięcy ludzi – urzędników, którzy są odpowiedzialni za uruchomienie, przygotowanie i przeprowadzenie całej procedury wyborczej, setek osób, które przez cały dzień i noc miałyby pracować w poszczególnych komisjach, a przede wszystkim mieszkańców naszego miasta, którzy chcąc spełnić swój obywatelski obowiązek przyszliby zagłosować – napisał na FB. Wyborów nie chcą przeprowadzić także w Malborku, Błoniu (woj. mazowieckie) i Ińsku (zachodniopomorskie).

 

Swoje wątpliwości zgłaszają również prezydenci Warszawy, Gdańska, Gdyni, Sopotu, a także Wrocławia. - Ja mówię konsekwentnie od kilku dni, że dziś nie możemy narażać zdrowia i życia Polaków. Nie mogę narażać zdrowia i życia wrocławian, przystępując do organizacji tych wyborów – przekonuje w rozmowie z „Rzeczpospolitą" Jacek Sutryk, prezydent stolicy Dolnego Śląska.

 

A Piotrków? - Prezydent nie zajmuje w tej sprawie stanowiska. Czekamy… - poinformowało nas Biuro Prasowe piotrkowskiego magistratu.

 

Tymczasem wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki straszy: - Samorządy nie są poza władzą państwową i jeśli będzie opór z ich strony, żeby przeprowadzić wybory prezydenckie, wprowadzimy tam komisarzy. Dodał, że powodem chęci przełożenia wyborów przez opozycję, może być zgłoszenie do nich Donalda Tuska.

 

P.S.

 

W tej sprawie list otwarty do prezydenta Piotrkowa przesłała radna Marlena Wężyk - Głowacka

 

Szanowny Panie Prezydencie,

 

w tym trudnym czasie dla całego świata, kraju ale też dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zwracam się do Pana Prezydenta w trzech ważnych kwestiach, wymagających natychmiastowego podjęcia działania z Pana strony.

Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest bez precedensu. Nikt nie przypuszczał, że taka sytuacja może mieć miejsce, nikt tego nie przewidział i nikt na tą sytuację nie jest do końca przygotowany. Epidemia koronawirusa sparaliżowała życie we wszystkich jego aspektach. Wszystko wskazuję, że szczyt epidemii mamy przed sobą, zachorowań przybywa każdego dnia.

Po pierwsze. Proszę by Prezydent określił się, czy przystąpi do organizacji wyborów Prezydenta RP na terenie Naszego miasta tworząc tym ruchem zagrożenie epidemiologiczne w Piotrkowie Trybunalskim. Czy wzorem innych odważnych samorządów odmówi realizacji politycznego planu władzy, który nie zwraca uwagi na zdrowie, życie obywateli i zmierza wyłącznie do utrzymania władzy. Warto zaznaczyć, że mamy już doświadczenia innych krajów, które na siłę wdrożyli procedury wyborcze, a dziś żałują.

 

Panie Prezydencie, niech Pan nie patrzy wyłącznie na politykę centralną i stanie po stronie mieszkańców. Ich zdrowie i bezpieczeństwo jest w tym momencie najważniejsze. (...)

 

 

 


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (123)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.04.2020 19:22

Nie od tego są, aby chcieć czy nie. Mają wypełniać ustawowe zadania.
Jak nie pasuje to wypad i zarząd komisaryczny.

21


kwakwa11 ~kwakwa11 (Gość)31.03.2020 09:47

Pisslam zachowuje się jak ruscy w sprawie Czernobyla narażając swoich obywateli na utratę zdrowia, taki ZSRR-PISS.

135


zz75 zz75ranga30.03.2020 17:49

Rany ,ludzie jacy Wy jesteście .Źle rządzą ,ale kasę bierzecie ? Oddajcie ,bo przecież się z tym nie zgadzacie .......Bądźcie za np. Błońską ,która was poprowadzi ,bo zna się prawie na wszystkim .....jaja !.Wyborów ma nie być ,a dlaczego odbyły się obrady ryzykiem zakażenia tylu ludzi?.Dlaczego wtedy się nie odzywaliście ?

712


marko ~marko (Gość)30.03.2020 15:02

Poza tym jakie to wybory ja się pytam? Duda prowadzi kampanię, reszta kandydatów nie może. Duda non stop chwalony w TVP o innych nie mówi się albo się ich tylko krytykuje i szkaluje. To są równe warunki i równe traktowanie??? To już są wybory w stylu ruskim albo białoruskim! W tym kraju już nie ma wolnych wyborów! Jeżeli Wam to ludzie pasuje to ok! Tylko nie kwekać mi potem jak bedziecie mieć jak w Rosji! Bo tak kończy się KAŻDA dyktatura!

3711


Polak ~Polak (Gość)31.03.2020 07:56

Kto to jest P.Terlecki żeby wygłaszał takie hasła !!!!

92


97-300 97-300ranga30.03.2020 21:22

"Swoje wątpliwości zgłaszają również prezydenci Warszawy, Gdańska, Gdyni, Sopotu, a także Wrocławia"- Dziwnym trafem w/w prezydenci są członkami PO.

1212


gość ~gość (Gość)30.03.2020 20:47

Czy wybory będą w maju czy to za rok,jedno jest pewne,nigdy nie zagłosuję na tych co nam ukradli emerytury z ofe,podnieśli wiek emerytalny,śmiali się z Polski wpie...ośmiorniczki.Kidawa zdania nie potrafi sklecić a prezydentem chce być..śmiechu warte.

1422


gość ~gość (Gość)31.03.2020 11:41

A Ręczno jakie gorliwie. Już ogłosili nabór do komisji wyborczych. Żeby w innych sprawach też działali tak szybko.

83


gość ~gość (Gość)31.03.2020 14:50

A redakcja może napiszę coś o apelu pani Marleny do prezydenta.

11


gość ~gość (Gość)31.03.2020 14:41

Glosujcie na pana biedronia on nas wyzwoli i będzie można tolerować wszystkich

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat