Niejednoznaczne oznakowanie na piotrkowskim skrzyżowaniu?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 23 września 201824 15455
Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na oznakowanie skrzyżowania Al. Armii Krajowej, ul. Dmowskiego i Górnej. Jego wątpliwości dotyczą sytuacji, kiedy jadąc Al. Armii Krajowej skręcamy w ul. Górną. Czy znaki rzeczywiście wprowadzają wówczas kierowcę w błąd?

Ładuję galerię...

Skręcając z Armii Krajowej w Górną przy pierwszym, teoretycznie możliwym do tego miejscu - w rzeczywistości służącym do zawracania - natkniemy się na zakaz wjazdu ponieważ na tym odcinku ul. Górna jest jednokierunkowa, co widać na załączonych zdjęciach. Manewr skrętu jest jak najbardziej dozwolony na tym skrzyżowaniu, ale dopiero kilkanaście metrów dalej. - Napotykamy w tym miejscu przejazd, który służy tylko i wyłącznie do zawracania. Nie możemy tam skręcić w ul. Górną, ponieważ znaki drogowe zakazują nam wjazdu w tę ulicę. Gdy przejedziemy tym pasem nieco dalej, wtedy możemy skręcić w ul. Dmowskiego czy Górną - tłumaczy podinsp. Krzysztof Skrobek, zastępcza naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

Wspomniany przejazd powstał ze względu na to, że przed zmianą sygnalizacji na akomodacyjną, manewr zawracania na skrzyżowaniu Armii Krajowej, Piłsudskiego, Sikorskiego był niemożliwy.

 

O komentarz poprosiliśmy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie. W przesłanej do redakcji wiadomości czytamy: „W sprawie oznakowania przy zawrotce w ciągu Al. Armii Krajowej - przed skrzyżowaniem z ul. Dmowskiego i ul. Górną, analizowane było przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na posiedzeniu 30 sierpnia. W ocenie Komisji w świetle planowanej w najbliższym czasie przebudowy skrzyżowania Al. Armii Krajowej z ul. Dmowskiego i ul. Górną (budowa ronda) ulegnie zmianie istniejąca organizacja ruchu. Do tego czasu żadne działania nie będą podejmowane”.

 

Jeśli chodzi o budowę ronda na wspomnianym skrzyżowaniu, pierwszy przetarg został unieważniony. Złożona oferta przewyższyła o 2,3 mln zł kwotę zaplanowaną na tę inwestycję, czyli 6,7 mln zł.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP ~EP (Gość)25.09.2018 13:04

Zagadka: jak zgodnie z przepisami jadąc Al. Armii Krajowej skręcić na widoczny po prawej parking przy ZUS-ie?
https://iv.pl/images/98635507426321456014.jpg

60


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)24.09.2018 15:28

Wszystko jest czytelne,jak gość ma problem to niech odda dokument i jeździ MZK.

38


ja ~ja (Gość)25.09.2018 15:49

droga piotrkow-sulejow też niezbyt dobrze oznakowana - czarny punkt zlikwidowali - tylko zapomnieli postawić znaki i namalować podwójną ciągłą przy skrzyżowaniu z ul Polną, Energetyczną i Zieloną w Przygłowie...

30


gość ~gość (Gość)25.09.2018 06:53

Teraz gdy zbliża się czas i została podjęta decyzja o przebudowie skrzyżowania ktoś zrobił aferę o niewłaściwym oznakowaniu. Ja proponuję przenieść się w dół do skrzyżowania AARMII KRAJOWEJ SIKORSKIEGO PIŁSUDSKIEGO. Jadąc ulicą Piłsudskiego w kierunku zachodnim informacja o tym że z lewego pasa można zawracać jest dopiero na sygnalizatorze świetlnym. Później kierowcy się denerwują że osoby starsze czy prowadzące auta w okularach zajezdzają drogę osobą chcącym skręcić w lewo. Czy nie można zrobić oznakowania pionowego i poziomego odpowiednio wcześniej. Podobna sytuacja jest na tym samym skrzyżowaniu na Sikorskiego jadąc na wschód. Brudel w biurach, burdel na ulicach, W CAŁYM MIEŚCIE BURDEL.

50


gość ~gość (Gość)25.09.2018 11:56

Najlepszymi kierowcami są kierowcy autobusów MZK w naszym mieście, oni wiedzą najlepiej jak się jeździ, dlatego jeżdżę komunikacją!!! Pozdrawiam kierowców z autobusu 72, 53, 51, 40, 39... Zawodowcy!!! Pozdrawiam panie za kierownicą! ;)

32


EP ~EP (Gość)25.09.2018 07:27

"Wspomniany przejazd powstał ze względu na to, że przed zmianą sygnalizacji na akomodacyjną, manewr zawracania na skrzyżowaniu Armii Krajowej, Piłsudskiego, Sikorskiego był niemożliwy."
Kłamstwo! Ta zawrotka była tam dużo wcześniej, nawet chyba wcześniej niż sygnalizacja świetlna na ww. skrzyżowaniu.

40


Damian Damianranga24.09.2018 20:57

Dodałem komentarz jako gość i spytam ,czy te dete pa-y które piszą negatywne komentarze maja pojecie o jezdzie , ja nie napisałem ,że sprawia mi to problem tylko oceniłem oznakowanie, nie bede polemizował ani wdawał się w dyskusje z osobami ktore nie mają pojecia o jezdzie , odbierze prawo jazdy kat B i jest znawca człowieku robie 200000 tyś kilometrów rocznie ,spytam , co Ty mozesz mi narzucać oceniłem oznakowanie a nie mój problem,skoro masz pusty łeb a taki masz to zawdzięcz to sobie , z pustaka nic nie zrobisz

34


dd ~dd (Gość)24.09.2018 19:47

6,7 mln? bardzo biednie jak na budowę ronda. Ale to przecież tylko PT.

40


gość ~gość (Gość)24.09.2018 19:35

Pare metrów za blisko tablica stoi.Czy fachowiec od oznakowania ma choćby karte rowerową, bo wątpie.Policja jeździ i nie widzi błędów choćby na Dworskiej ,Jerozolimskiej

60


gość ~gość (Gość)24.09.2018 14:22

Kto dał tej osobie prawojazdy kalafiory

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat