Niedzielski: w pięciu województwach utrzymujemy dotychczasowe obostrzenia

PAPKraj Czwartek, 22 kwietnia 202115 2203
W województwach, w których mamy sytuację trudną, czyli w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
fot. PAP

Minister podkreślał na konferencji prasowej w Warszawie, że w części województw, w których sytuacja epidemiczna jest lepsza, można wprowadzić "pewne poluzowania".

 

"W tych województwach przede wszystkim, w których mamy sytuację trudna - to województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie - w tych województwach utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia, czyli wszystkie te reguły, które do tej pory obowiązywały w skali całego kraju, w tych pięciu województwach będą obowiązywały przez najbliższy czas" - poinformował szef MZ.

 

"Te województwa to między innymi takie regiony, gdzie ten wskaźnik zakażeń jest powyżej 35, ale nie był to jedyny parametr, który braliśmy pod uwagę; po prostu staraliśmy się wyodrębnić tę grupę województw, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza" - dodał. (PAP)

 

autorka: Wiktoria Nicałek


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

abstrakcja ~abstrakcja (Gość)22.04.2021 20:58

Gest na fotografii wskazuje na wyjątkowo bezczelną pewność siebie.

31


Mi ~Mi (Gość)22.04.2021 09:23

Policja powinna bardziej kontrolować i karać.

413


Kazik ~Kazik (Gość)22.04.2021 08:16

Propagandy ciąg dalszy i terroryzowania społeczeństwa

153


antys. ~antys. (Gość)22.04.2021 13:24

A co ze szczepieniami bo puszczone na żywioł. Najpierw szczepiono 30 latka pracownika uczelni nauczającego raz w miesiącu zdalnie, następnie nauczyciela , który naucza zdalnie, wcześniej lekarza pracującego w nieczynnej dla pacjentów przychodni traz aby dawka się nie zmarnowała szczepimy znajomego i jego 20 letnich znajomych. Tak wygląda uporządkowane szczepienie przez rząd pis.

73


niewolnik ~niewolnik (Gość)22.04.2021 09:12

Cieszcie się chwilą bo przy czwartej fali jak stwierdzą, że wirus unosi się na wysokości 1 metra to być może każą nam chodzić w maskach i na czworakach, a przy piątej jak ,,eksperci" stwierdzą, że wirus ucieka na odgłos szczekającego psa to nie dość, że na czworakach, to jeszcze będziemy musieli szczekać. Przy szóstej zostanie już czołganie i lizanie butów nadzorcom bo stwierdzą, że taka czynność będzie zabijała wirusa.

142


Grypa+ ~Grypa+ (Gość)22.04.2021 10:17

Raport WHO: Polska odnotowała w zeszłym tygodniu najwięcej zgonów w Europie.
To chyba ta nowa grypa ich zabiła.

70


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)22.04.2021 10:20

Prof. Parczewski: możemy myśleć o luzowaniu w restauracjach, ale nie na weselach
– Gdyby decyzja w sprawie obostrzeń zależała ode mnie, to pewnie w tej chwili lub bardzo niedługo sugerowałbym otwarcie ogródków restauracyjnych. Wiele krajów już to robi. Pogoda na to pozwala, a na zewnątrz dochodzi do małej liczby zakażeń – mówi Onetowi prof. Miłosz Parczewski, specjalista chorób zakaźnych, członek Rady Medycznej przy premierze. W kwestii wesel lekarz nie pozostawia jednak złudzeń i mówi, że jest zbyt wcześnie na luzowanie.
Alicja Wirwicka
A tak na marginesie to po co w ogóle jakieś przyjęcia weselne, czy inne tego typu imprezy, przecież o wiele taniej jak takie przyjęcie zrobi się online. Należy tylko udostępnić nr konta młodych, czy dzieci komunijnych, żeby przelać odpowiednią kwotę pieniędzy, a skarbowy sam odciągnie podatek i nie będzie tych żenujących wezwań do US. Zresztą wszystkie inne spotkania i rauty należy robić online i wrzucać w chmurę, a admin już będzie wiedział jak tym gospodarować i zarządzać.

80


dziwne ~dziwne (Gość)22.04.2021 09:37

dziwne ,,,łudzkie -obostrzenia ,a warszawka nie ? coś tutaj śmierdzi ,,,,,,, podobnie jak z covidem który jest tylko szczepiony nie leczony ? szczepionki w trybie expres ,lek mimo ze jest , nie używany /amantadyna/ ? coś tutaj śmiedzi

131


3jeje ~3jeje (Gość)22.04.2021 08:10

Super, że mamy takich dobrych polityków, którzy mówią nam, gdzie możemy iść i z jakich usług korzystać. Brawo socjaliści

131


ekspert wirusolog ~ekspert wirusolog (Gość)22.04.2021 09:19

Prof. Horban przewiduje możliwą liczbę zakażeń. "W maju będzie dobrze"
- Wygląda na to, że liczba zakażeń jest mniejsza. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej - powiedział Andrzej Horban na antenie TVN24. Zdaniem szefa Rady Medycznej przy premierze otwarcie kolejnych branż powinno mieć miejsce w maju, ale "powinno być robione to odpowiedzialnie".
Zgadzam się z panem Horbanem, chociaż nie jest wizjonerem. Jak sięgam pamięcią to zawsze w maju było lepiej, nawet wymyślono taki żart że jak starzec przeżyje marzec to będzie żył do listopada. Tak że gdzieś od września trzeba będzie zacząć spinać pośladki i przygotować się na trzecią, czwartą i ...tą przypominającą dawkę szczepionki.

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat